Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » 2021-ben mennyibe kerül egy...

2021-ben mennyibe kerül egy havi étkezés 2 főre?

Figyelt kérdés

Jelenleg nincs tapasztalatom és szeretnék kalkulálni, hogy mennyiből tudnánk megoldani, hogy rezsi+hitel majd rendesen fizetve legyen és félretenni is tudjunk egy kevés pénzt.


50.000 elég lehet egészségesen, ha minden nap főzök?

Otthon ebédelnénk meleg ételt, vacsorára általában hideget eszünk.

Én kicsit kevesebbet eszem az átlagosnál, a párom átlagosan.


Ti mennyiből oldjátok meg?

Vannak tippjeitek?


előre is köszönöm



2021. febr. 26. 19:42
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
88%
16-nak válaszolva, én vagyok a 2 és az 5 is. De nekem benne van a krumpli és a tészta is az étrendemben. Húsra max ezer forintot szoktam költeni,de ebbe sok minden belefér, csirke, disznó és malachús ill. belsőségek mint a máj, zúza. A csirke mell is sokszor ezer forint körül van igaz nagyobb kiszerelésben. Krumpli helyett jó megoldás lehet a répa sütve, párolva igaz kicsit drágább, vagy az árpa és a rizs ezek olcsók. Én az árpát töbre tartom mert még nincs agyon nemesítve, mint az átlag rizs ami szinte csak szénhidrátból áll, so magas a tápértéke és rostban is gazdag. Reggelim az egyszerű szokott lenni pár szendvics májkrémmel vagy sülthúszsírral is nagyon szeretem. Vacsora az mindig alakul van hogy töpörtyűt sütök a húsokról leszedett zsírosabb részekből, néha bundás kenyeret sütök vagy krumplis pogácsát. A fasírtot is szeretem és olcsó de többnyire abból rögtönzők ami van vagy marad. Savanyúságot magam készítem szintén abból ami van vagy olcsó hagyma,káposzta,répa,paprika,szőlő,szilva,karfiol, torma, cékla...
2021. febr. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
69%
#20 nekem se, de az sem H folyamatosan szamolgassam H fu ezt megengedhetem-e magamnak!
2021. febr. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
47%
Egy Hofi idézet! Aki érti érti és senki nem veszi sértésnek. Nem a zsömle kisebb...
2021. febr. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Havi 40 ezer/fő.
2021. márc. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk kettőnknek együtt 31.130 ft jött ki február hónapra. Ebben csak az alapvető élelmiszerek vannak benne, az alkohol, gumicukor, gyümölcslé nem.

Oké, februárban kb. 2-szer ismerős hozott nekünk pékárut, és egyszer anyukám által főzött főzeléket ebédeltünk, ez max 5ezer forint lenne pluszban.

Magunkra főzünk vega kajákat, heti 2-3 alkalommal így munka mellett is belefér - nem főzök soha 1 adagot, mindig legalább 4 adag készül, vagy még több és fagyasztunk le belőle.

Általában heti 1 bevásárlásra megyünk, +1 gyors alkalom amikor pótoljuk ami elfogyott, veszünk friss pékárut és gyümölcsöt.

Nem parizeren élünk (sőt, egyáltalán nem veszünk felvágottat), krumpli is ritkán van. Az elmúlt 2 hónapban amiket főztünk ebédre: chilis bab, rizottó, mac'n'cheese, muszaka, zöldséges pizza, curry (többször többféle), tortilla tekercs (többször többféle), cukkinis-kolbászos-tejszínes tészta, pad thai, paprikás krumpli, gyuvecs, borsófőzelék, hamburger, zöldséges sült rizs, mézes-mustáros tofu, gombapörkölt, shakshuka, vadas, falafel, dahl, illetve név és konkrét recept nélküli "freestyle" tésztaszószok.... rég készítettem töltött és rakott zöldségeket, most ezt tervezem a következő időszakra.

Étterembe járni, rendelni nem különösebben szeretünk, így nem érezzük lemondásnak azt, hogy magunkra főzünk.

Nekem napi 3, páromnak napi 4 étkezés ami fedezve van a leírtakkal - csak az ebéd meleg étel, vacsorára maximum valami lecsó, rántotta amit összeütünk, alapvetően inkább hideg étel. Vacsora után sokszor szoktunk benyomni valami turmixot, gyümölcsöt vagy saját készítésű kekszet, ezt nem számolom külön étkezésnek.

Aldiban és DM-ben vásárolunk élelmiszert főleg, illetve idéntől szeretnénk termeszteni saját zöldségeket, így még lejjebb mennek majd a költségeink. :)

2021. márc. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Igazán gratulálok. A kertészkedéshez pedig sok sikert!



Köszönöm szépen mindenkinek!


(Nem pontoztam le senkit. Csak néhányan hajlamosak a hasznos és nem hasznos gombot tetszik vagy nem tetszik gombnak használni.)

2021. márc. 1. 16:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!