Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » 2021-ben mennyibe kerül egy...

2021-ben mennyibe kerül egy havi étkezés 2 főre?

Figyelt kérdés

Jelenleg nincs tapasztalatom és szeretnék kalkulálni, hogy mennyiből tudnánk megoldani, hogy rezsi+hitel majd rendesen fizetve legyen és félretenni is tudjunk egy kevés pénzt.


50.000 elég lehet egészségesen, ha minden nap főzök?

Otthon ebédelnénk meleg ételt, vacsorára általában hideget eszünk.

Én kicsit kevesebbet eszem az átlagosnál, a párom átlagosan.


Ti mennyiből oldjátok meg?

Vannak tippjeitek?


előre is köszönöm



2021. febr. 26. 19:42
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
18%

50 ezer az kevés szerintem. Én kollégistaként bőven nem jövök ki 25.000 forintból, pedig nem vagyok alkoholista, és nem törekszem az egészséges kajára.


100.000 sem túlzás 2 főre de szerintem 80-ból kihúzható.


Havi 50-ből lidl-ös párizsi, kenyérrel konkrétan...


Napi 800 Ft/főből ennél sokkal többre nem futja.

2021. febr. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
91%
Fejenként 30 ezerböl ki lehet jönni, és rendesen, egészségesen lehet étkezni, csak annyi, hogy meg kell tervezni a heti étrendet, fözni kell nyers/fagyasztott alapanyagokból, a bevásárlást szigorúan elöre megtervezni, és mindenféle spontán rendelést vagy vásárlást kihagyni.
2021. febr. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
19%
#12 és akkor minek éljünk, ha ilyen baromi kontroll alatt van az életünk legalapvetőbb terulete is..
2021. febr. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
31%
Minden vasárnap elmentek az ősöket meglátogatni. Hol az egyikhez, hol a másikhoz. Akkor talán ki fogtok jönni a pénzből. Amúgy irgalmatlanul megdrágult minden kaja!
2021. febr. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
88%
Durva lesz amit írok, de a szuvidálás például nagyon olcsóvá is tudja tenni a kajálást, hiszen előre el tudod készíteni, nem kell mellette ücsörögni, nincs zsírszag, nem lehet elrontani, nem kell annyit takarítani, mosogatni, nagyon sokat lehet vele spórolni is. De ez még nincs beépülve és a marketingipar lehúzása nagyon megdrágítja, pedig ennek kellene a legeslegolcsóbbnak lennie.
2021. febr. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim válasza:
32%

Én a 8-ast kérdezném, hogy neked mennyibe van így a kaja egy hónapban.


Teljesen el vagyok keseredve, mert borzasztó sok pénznek érzem a havi kaja keretemet, és nagyon nem érzem úgy, hogy a főzéssel tudnek spórolni, épp ellenkezőleg! Ráadásul az “általános” olcsó ételeket, amiken lehet spórolni, pont nem ehetjuk (tészta, krumpli, olcsóbb húsokat pl párom nem eszi meg, így kizárólag csirkemell vagy hal, ami szoba jön). Kettőnknek kb 80 ezer a kaja, de ebben a rendelt kaja is benne van.


Egy ideje interfood kaját rendelek (szép kártyával) minden hétköznapra, most az is picit drágább, de általában 1200 egy adag ebéd. Ez 20x1200=24.000 per fő, többi étkezés úgy alakul, hogy reggeli 2 szelet pirítós v zabkása, uzsonnára kis adag zöldség szendiccsel vagy csak felvágottal. Nekem ez a verzió olcsóbbra jön most ki, mintha heti 2x főznék egész hónapban, egyrészt mert ketten vagyunk, masreszt brutal drága az alapanyag, és pl mi nem eszünk pizzát vagy krumplis tésztát, vagy pl párom es én sem tudnánk kihúzni a napot ha csak egy adag salátát eszünk egész nap, habár mindketten ülő munkát végzünk, de sportolunk.

Komolyan nem tudom, hogy lehetne a főzést olcsóbban kihozni, habár imadok főzni, de ezek szerint nem tudom “hatékonyan menedzselni”... :(

N 31

2021. febr. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
22%
Sehogy nem tudod. Eleve szemetet árulnak ami olcsó. Az a biztos csak amit magadnak termelsz, de paneleseknél ez sem működik.
2021. febr. 27. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
93%

Ne napi szinten számoljatok 1000ft-ot kajára,nem lehet így lebontani,ill.hülyeség.

Magamra simán elég 30000ft/hó,nyilván főzök.

2021. febr. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
30%
Ja,és menüt nem tervezek,ami jólesik.
2021. febr. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
30%
13-as: nekem nem az az életem célja, hoyg telezabáljam magam!
2021. febr. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!