Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan tároljam a felbontott...

Hogyan tároljam a felbontott gumicukrot?

Figyelt kérdés

Biztos mindenki szembesült már a következő problémával: ha felbontasz egy csomag gumicukrot és nem eszed meg azon nyomban, megkeményedik, kiszárad.

Van valakinek valami bevált praktikája, hogy ne száradjon ki, és ne landoljon a kukában pár nap múlva?

Előre is köszönöm.



2021. márc. 15. 18:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
49%
Akkor ott valami baj van, vagy a gumicukorral, vagy veletek. Mi nem zárjuk be, még 2 hét után is ugyanolyan ehető, még sosem kellett kidobnunk.
2021. márc. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Már miért lenne velünk baj, ha megkeményedik egy gumicukor, én pedig megkérdezem, hátha van ez ellen valakinek bevált praktikája? Ez eléggé ledegradáló...

Haribo gumicukorról van szó, csak Haribot veszünk (ha veszünk), másfajtát sosem. Elvileg ez "neves" gumicukornak minősül, szóval ezzel sem kéne, hogy baj legyen...

De kísérletet fogok tenni, elviszem más családtaghoz, majd ott 2 hétig nyitva hagyom és megnézem, utána is tényleg ugyanolyan puha-e. Hátha tényleg csak minket nem szeret a gumicukor és mi vagyunk a baj. :)

Üdv.

2021. márc. 15. 22:53
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk olyan is volt,hogy úgy keményedett meg,hogy föl se volt bontva a zacskó.
2021. márc. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
#12: Akkor ezek szerint a Haribo ennyit ér. Mi a legolcsóbbat vesszük, Penny-s, nem keményedik meg felbontva sem.
2021. márc. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor viszont iszonyú száraz nálatok a levegő. Most ezt bántás nélkül írom.


Egyébként ha költeni akarsz rá, vannak nagyon menő csatos üvegek, de egy sima befőttes üveg is tökéletesen megteszi a hosszabb tárolásra.

2021. márc. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
#14: én a Lidl-ben szoktam venni sajátmárkásat - nálam sem keményedik egyáltalán. Pedig csak simán visszahajtom a zacskó tetejét 2x.
2021. márc. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálam nem szokta megérni, hogy megmaradjon. Amúgy ha megmarad, egyszerűen fogsz egy csipeszt és becsipeszeled a zacskó száját.
2021. márc. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Visszahajtom a tasak tetejét, és egy kapoccsal rögzítem.
2021. márc. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!