Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Honnan tudom hogy mikor van...

Honnan tudom hogy mikor van felforralva a habtejszín?

Figyelt kérdés
Lúdláb tortát szeretnék csinálni, és szinte minden recept azt írja, hogy a tejszínt fel kell forralni. Honnan tudom hogy mikor van felforrva? Gyakran sütök-főz{k de ezzel még nem volt dolgom. 21/l

2021. márc. 27. 22:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
26%

Ehelyett fogod, összetördeled a csokit és a tejszínnel együtt felteszed a tűzhelyre. Kevered és hopp, elolvad pár perc alatt. A csoki már kezmelegtol is olvad, nem kell neki forróság.


A szál próba nem tudom hogy jön ide.

2021. márc. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
35%
#8, ha cukrász vagy, vedd elő a tankönyved, és nézz utána a párizsi krémnek. A szálpróbáról is fogsz olvasni.
2021. márc. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
40%

12!


20 év után már nincs meg egy könyvem se. A kérdező nem párizsi krémet készít, hanem ganache-t. Nem kell szál próba. Nehez is lenne, mivel abba cukor se kell. Másba szeretnél még belekötni?

2021. márc. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
65%
Sokkal egyszerűbb, ha fogsz egy keverőtálad, beletördeled apróra a csokit. Utána felforralod a tejszínt és nyakonöntöd vele majd hagyod 2 percig majd összekevered. Elronthatatlan, leégethetetlen. Nagyképű cukrászok persze nem így készítik de azok sok más aljasságot is elkövetnek, lásd jilk paszta.
2021. márc. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
53%
Van cukor a ganache-ban is, csak épp a csokoládéban...
2021. márc. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nem tudtam hogy enne ganache a neve.
2021. márc. 28. 16:27
 17/18 anonim ***** válasza:
55%
#13, mégis milyen krém kell a lúdlábba? Nyilván van több változat, vannak leegyszerűsített veriók, de tízből nyolc recept párizsi krémet ír, ezt te is pontosan tudod. A párizsi krémet pedig cukrászként főzzük, ezt is nagyon jól tudod!
2021. márc. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

17!


"A kérdező kommentje:


Lúdláb tortát szeretnék készíteni. "A tejszínt felforralom, majd ha levettem a tűzhelyről beletördelem a 20 dkg csokoládét, és addig kavargatom, amíg teljesen élnem olvad a tejszínben. Ha kihűlt, egy éjszakára hűtőbe teszem lefedve.". Több receptben is hasonlóan van."



Ez itt nem parizsi krem. Befejeztem a beszelgetest, szia.

2021. márc. 29. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!