Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy kell elrakni a lecsot?...

Hogy kell elrakni a lecsot? Hagymával vagy nélkül? Mert én hagymával tettem, és tettem rá tartositot.

Figyelt kérdés
2010. aug. 24. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Hagymával abban az esetben a legjobb,ha télen is lecsót akarsz enni,hagyma nélkül meg akkor ha más ételekbe is használni szeretnéd!
2010. aug. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi,akkor nem baj ha van benne?mert én tettem bele tartositot is.
2010. aug. 24. 16:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én ugyanúgy főzöm meg a lecsót, mintha most enném meg. Ugyanúgy ízesítem is. Ha beletettem az üvegbe, a tetejére rakok egy ujjnyi étolajat. Az tartósítja. Van aki minden fűszer nélkül teszi el a lecsót, hagymával. Csak egyet rottyint rajta, egy kicsi Na benzolátot tesz bele, és száraz dunsztba teszi. Ez állítólag olyan, amikor felbontod, mint a friss lecsó. A főzésnél fűszerezik. Én ezt most próbáltam ki először, úgyhogy még nem tudom milyen.
2010. aug. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én azt a lecsót írom ide, amit télen ripsz ropsz és kész a vacsora , csak kolbász kell bele tenni, én 43 éve így csinálom ,ez zsíros lecsó,10kg jó beért vastag húsú paprika,1kg erős,3kg hagyma 3kg paradicsom,forróvízbe téve lehéjalva, 1kg zsír,3marék só,,először odarakod a zsírt, szeletelve a hagymát ,rá a paradicsomot kockára,majd a sót,majd ha enged levet a paradicsom akkor bele a karikára vágott paprikát az erőssel együtt,és mikor jól össze esik akkor 1csomag szalicilt elkeverni és jól ,felfőzni és ha nem törik a paprika ,ha meghajlítod ,jól forjon akkor lehet kiszedni a tisztára mosott üvegekbe ,24 -25 üveg lesz belőle ,forrás közben szedni ki ,majd minden üveg tetejére pici szalicilt tenni,2 vizes celofánt és úgy lecsavarozni,szorosan és száraz dunszba tenni pokrócok dunyha közé ,jó betakarni ,had szenderüljenek méj állomba ,üdv Zsóka
2010. aug. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2010. aug. 29. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!