Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan kell chilit termeszteni...

Hogyan kell chilit termeszteni és chili szószokat csinálni, házilag, profin?

Figyelt kérdés

2021. máj. 29. 15:11
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Veszel chilimagokat - vagy nagyobb palántákat- , és úgy tartod ahogy a paprikát szokás. Amikor terem, akkor a termést lehet zölden meg éretten is használni

Chiliszószokhoz meg keress a neten recepteket

2021. máj. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

ha még soha nem csináltál ilyesmit, akkor 1xűbb, ha megveszed...


Nem gyerekjáték a chili-termesztés!

2021. máj. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Ugyanúgy kell termeszteni mint a sima paprikát,semmivel sem különb.
2021. máj. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#2 Tehát, ha valaki nem csinált még valamit az bele se kezdjen, mert nehéz lehet. Igazi motivált típus lehetsz. A világon senki nem haladna, ha így állna hozzá. A kérdésem pedig arra vonatkozik, hogy hogyan lehetséges, nem arra, hogy a boltban mit vegyek.


A többieknek köszönöm.

2021. máj. 29. 17:18
 5/10 anonim ***** válasza:
8%
Hát akkor vegyél méregdrágán magot, és nézd végig, hogy már a palántadőléssel kipusztul a háromnegyede....
2021. máj. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
3.vagyok. Ugyanúgy kell kezdeni mint minden paprikával. Januárban elültettem odabent tejfölös dobozba, majd palántakorában ki a kertbe. Volt amit a fóliába tettem,volt amit a szabad kertbe. Igazság szerint ami a szabad kertben volt nagyobb és egészségesebb lett mint a fóliában lévő. Én a paprikák mellé tettem táprudacskákat is. Vízzel óvatosan kell bánni,de azért lehet öntözni,a meleget kedveli.Lévén,hogy Mexikó a hazája a chilinek.Ültettem Red Habanerot,Trinidad Scorpion Moruga Redet, Szellem Chilit és Carolina Reapert.Mindegyik kikelt,lehetett róla enni. A legerősebb a Carolina Reaper a skálán is, és ezzel tényleg óvatosan kell bánni. Nagyon erős.Nekem elég sokáig viszketett a fülem tőle,meg elzsibbadt az orrom is egy kicsit mikor kóstoltam. Ezek az én tapasztalataim.
2021. máj. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6 Köszönöm. Földből, úgy olvastam a rózsának való földet kedveli. Vagy van külön chili/paprikának való föld is? Nekem a kertben csak a jó öreg hajdúsági föld van. Örökzöldek, fák, bokrok, tök szépen fejlődik, de a répa lehetne jobb is. Vagy van még sima virágföldem boltból egy jó adag.
2021. máj. 29. 20:20
 8/10 anonim ***** válasza:
Én sima kerti földbe szoktam tenni, söt van, amelyiket a kertbe ültetem.
2021. máj. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor remélem nekem is sikerem lesz. Megnézem a 3 típusú földet, lesz-e különbség. Szerintem egy Habanerot fajtával kezdek...
2021. máj. 29. 20:32
 10/10 anonim ***** válasza:
Te véletlen nem hallottál arról a sikersztoriról, hogy egy fiatal chilit termesztett és saját szószt készített amivel nagyon sikeres lett? :D
2021. jún. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!