Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Milyen hús ételeket tudok...

Milyen hús ételeket tudok viszonylag gyorsan elkészíteni úgy hogy előtte nem kell kiolvasztanom a húst?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az a helyzet hogy nem igazán szeretem a hideg ételt és itthon dolgozom. Az Interfoodért meg hasonlókért nem vagyok oda. 1-2 napra előre szoktam főzni. A köretekkel, főzelékekkel, hasonlókkal gyorsan megvagyok.

Idáig mirelit húsokat vettem, de azok nagyon rossz minőségűek. A környéken csak Penny van, vagy hentes. Utóbbinál nyers húsok vannak.

Elég spontán vagyok. Kiráz a hideg a gondolattól hogy egy napra előre kirakjam a mélyhűtőből a húsokat. Ha rendszeresen ezt csinálnám az esetek felében ott rohadna el a hús a hűtőben. A mikro kiolvasztás meg nem tűnik valami egészségesnek. Tudtommal a mikró sokkal jobban roncsolja az értékes fehérjéket és ásványi anyagokat, stb. mint a főzés. Legaláb az első adaghot ne mikrózzam, utána úgyis azzal melegítem újra.

Tudtok olyan recepteket amikkel kiolvasztás nélkül készíthetnék hús ételeket vagy bármit a köret mellé. Esetleg valami praktikát amivel mikró nélkül 5 perc alatt kiolvaszthatom a husit?

Vagy esetleg jobb minőségű mirelit húsokat tudtok ajánlani? Van a környéken a Pennyn kívül egy Tesco Express. Van még Aldi és Lidl is de azok már sajnos messzebb. Főleg a Lidl van messzire, de ha ott jobb a mirelit hús akkor lehet átszokom oda.

20 éves férfi vagyok, sajnos az asszony nem főz, el is hagyott ráadásul soha nem is létezett.

Előre is köszönöm a segítséget. <3 :-)



#sütés #recept #NeilPatrickHarrisvajonténylegmeleg?egybeírvaésdirektpontosjvelmertezegyszóvicc #Étek, vegyÉtek oszt egyÉtek #Gyors kiolvasztás
2021. nov. 26. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Fagyosan nem lesz jó (kivéve hurka, kolbász, ezeket fagyottan is be lehet dobni a sütőbe). 5 perc alatt felengedni sem fog sikerülni, ennél hosszabb idő, de mégis viszonylag gyors, ha a a húst zacskóban meleg vízbe teszed, sűrűn leöntöd a kihűlt vizet és forróval pótolod.
2021. nov. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet. Igen a zacskban vízbe mártogatással már próbálkoztam. Ment a like.
2021. nov. 26. 16:28
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Ha konyhakészen fagyasztod le, akkor fagyasztott állapotban el lehet kezdeni a sütés-főzést!

Soha nem engedem ki a felkockázott pörkölthúst, vagy a bepácolt, vagy nem pácolt sütnivalókat, mert csak a leve menne a lefolyóba.

A rántott húshoz valót is bepanírozva rakd el és fagyosan kezdd meg a sütést! Ez vonatkozik a fasírtra is. Oldalast is feldarabolod és fagyosan mehet a tepsibe, miután befűszerezted!

2021. nov. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Úgy rakd el a fagyasztóba a nyers húst, hogy a lehető legvékonyabb rétegben fagyjon meg. A darálthúst, vagy felkockázott húst terítsd szét a nylonban, vagy az edényben, amiben lefagyasztod, a szelet húsokat pedig ne egymásra rakva tedd el, hanem egyenként csomagolva, mert a vékony réteg viszonylag gyorsan kiolvad, ha zacskóstól, vagy tároló edényestől meleg vízbe teszed.
2021. nov. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket. Valóban, sokat segítene ha előkészítve, megfelelő edényekben raknám el az ételeket. Egyébként is régóta halogatom hogy elkezdjek rendesen főzni, jobb mint az előregyártott dolgok.

Azt hiszem megpróbálkozom vele. Amikor ráérek vásárolni akkor előkészítem lefagyasztom, amikor meg gyors összeütnék valamit remélhetőleg haldósabb lesz. :-) Jó terv, legyőzöm a lustaságom.

2021. nov. 26. 17:53
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5

Hajrá, fog az menni!

A leghíresebb séfek mind férfiak!:)

2021. nov. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
De azt mondod van hentes a közelben. Miért nem ott veszel friss húst amikor tudod mit akarsz csinálni, ha nem akarod előre kitalalni?
2021. nov. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

" vagy hentes. Utóbbinál nyers húsok vannak."


Köszi, hogy így tisztába tetted a dolgokat másoknak :)

2021. nov. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Az a baj hentessel hogy ha Vasarnap este 10-kor tamad kedvem csirkeszarnyat sutni akkor nem szolgal ki. Lusta csavo, szokott aludni meg minden.

Egyebkent eskuszom hogy nyers hust arul. Olyan allatok feldarabolt tetemet amik olyan kis helyen toltottek egesz nyomorult eletuket hogy meg megfordulni sem tudtak. Tomik oket mindenfele antibiotikummal hogy ne fertozodjenek el a sebek amiket egymasba harapnak.

A Pennys mirelit husok ellenben utszelerol osszeszedett elhullott allatokbol es kőolajbol keszulnek. Mennyivel etikusabb. XD

2021. nov. 26. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!