Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Azt hiszem, penészes a kotyogó...

Azt hiszem, penészes a kotyogós kávéfőzőm, kidobjam?

Figyelt kérdés

Az alsó részének a belseje, ahol a víz van. Mikor megszárad, ilyen fehér izék vannak rajta, kis foltokban, penésznek tűnik.

Mit tudnék vele csinálni? Vagy hagyjam inkább és vegyek másikat?

És egyébként mit lehet tenni, hogy a következővel ne történjen meg ugyanez?

Köszi előre is!


2022. jan. 19. 18:28
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
0%
Nehogy vegyetek külön ilyen meg olyan vízkőoldót. Foszforsav tartalmúval bármit kezelhetsz , kivéve a kádat és a zománcozott edényeidet. Sósavasat pedig a WC-hez. Ezt a két félét kell tartanod otthon.
2022. jan. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
22%
Most nem azért, de egy mokkavariánsos covidfőzőt egy darab kisméretű fazékkefével is ki lehet vízkőtleníteni. Egy tök sima kis tartálya van. De ha csak egy vasdarabbal megkapirgálja az is untig elég. Ez még mindig nem a Paks2.
2022. jan. 20. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
22-es válasz kinek nem tetszett ? Várom az ellenvéleményeket, lássuk lesz e.
2022. jan. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Figyelj: Szerintem butaságot írt, de ez az oldal gyakori kérdések és válaszok, azt válaszolja amit Ő gondol. Nem szoktam ilyenekkel foglalkozni, átlépem és kész.
2022. jan. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem a sósav verte ki a biztosítékot.

Másrészről, ha a foszforsav tartalmúval nem lehet kádat és zománcozott edényt tisztogatni, sósavassal meg nem szeretnénk (a magam részáről a klotyót se...), akkor mi az opció a kád/zománcozott edény vízkövetlenítésére?

2022. jan. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem meg valamit töröltek az mokkászok és elcsúszott a számokra való hivatkozás.


Vízkövet a legegyszerűbb mindig lesmirglizni, ledrótkefézni, kalapáccsal leverni. A végső, vékony felületi réteget lehet már trutyizni, de őszintén szólva az annyira vékony, hogy teljesen felesleges, persze a marketing és a vegyiparnak is meg kell élnie valamiből, ezért a világvége-hirdetés ha egy kis fehéret lát valaki.

2022. jan. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
67%

A vegyiipar nem a te kis slozidtól vagy kotyogósodtól áll vagy bukik 26os(11:08). Amint mondtam ipari szinten sokkal több cuccot használnak, nyilván tesztelve van ha világ szerte az összes kávézó és étterem ezzel öblögeti a gépek arcüregét napi szinten.


Sikálni nem jó ötlet, mert óhatatlanul keletkeznek apró karcolások magán a felületen, amikbe gyorsan újra beleevődik a dzsuva, és még inkább tapad rá a vízkő.


És nem, nem a világvége a vízkő, de meg tud rajta tapadni egy csomó dolog, nem.takarítható igazán, és el tudja tömni a fém részek csatlakozásait.

2022. jan. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
0%
Egy szaros, kotyogós kávéfőző a kérdés. :DDDD
2022. jan. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
9%
#25 , A kádnál a zománcbevonatúra vonatkozott a hozzászólás, azt ecettel lehet. A sósav nem tudom miért verte ki a biztosítékot, hisz a fajanszra 10-20 százalékos sósavat árulnak az üzletek. A foszforsav is jó amúgy WC-re és a hangyasav is. Egyes termékekben ez utóbbi mindkettőből van.
2022. jan. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
0%
#25, AZ a probléma, hogy annyi esze mindenkinek van, hogy piros gombot nyomogassa, de csak akkor, ha nem kell érte felelősséget vállalnia. A névtelenség ezzel jár. A buta, tudatlan embernek is lehet véleménye. Megnézed a Face Book-ot, ahol legtöbben a valós nevükkel vannak fent, ott szinte nincs is negatív vélemény, mert arccal nem meri vállalni. Én éppen ezért soha nem szoktam itt sem negatívat adni, mert könnyen lehet, hogy a hozzászólónak van igaza, mint ez esetben a sósavval is, ugye. Vannak a nevezzük őket ismerethiányosoknak, akik megveszik a foszforsavas vízkőoldót, majd vesznek még a háztartásba rozsdaoldót is. Közben meg ugyanaz van mindkettőben. Nekem ugyan nincs kávéfőző vízkőtelenítőm, de megérne egy misét megnézni, hogy mi a hatóanyaga. Valószínűleg foszforsav lesz. Amelyikre meg csak azt írják, hogy felületaktív anyag, azt nem venném meg vízkőtelenítésre.
2022. jan. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!