Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tejgőzölő és latte art tanulás?

Tejgőzölő és latte art tanulás?

Figyelt kérdés

Van egy automata kávéfőzőm, egész jó eszpresszót csinál. Én eddig is kedveltem, a barátnőm viszont mostanában kezdte megszeretni a latte artokat és szeretném őt meglepni sajátokkal :) Otthoni körülmények között mennyire tanulható a dolog?


Még egy dolog ami fontos lehet az az, hogy a kávégépben nincs beépítve tejgőzölő, tehát valamilyen külső eszközt kéne hozzá szereznem. Ilyet tudtok ajánlani?



2022. febr. 6. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem youtube-on el lehet tanulni ezeket. Konkrétan nem tudom, milyen szintű lattékat akarsz csinálni, de ha a "basic" baristás kávéitalokra gondolsz, azokról rengeteg videó van. A kézmozdulaton múlik az egész.


Tejhabosításra van külön kimondottan tejhabosító, ami gondolom, nem olcsó. Én egy egyszerű (pepcoban vett) French Pressben habosítom a tejet, a nyelés részt kell ki-be húzogatni gyorsan pár mp-ig. Előtte meg szoktam melegíteni a tejet (amúgy hideg tejjel is működik) és pöpec tejhabot lehet vele készíteni, ami még 1 óra múlva is tejhab.

2022. febr. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is nézegettem a Frenc Presseket, mivel a rendes tejgőzölők ha nincsenek beépítve magába a kávéfőzőbe nagyon drágák. Próbáltál vele alap latte artokat csinálni? El lehet olyan állagot érni a tejhabbal, hogy ilyet tudjak vele csinálni?
2022. febr. 8. 15:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Én minden reggel azzal készítem a tejhabot és szerintem jó minőségű tejhab készül vele. És mint mondtam, nem is esik szét.

Egyébként French Pressekből is több méret létezik. Ha egy személyre kell csak a tejhab, akkor érdemes minél kisebbet használni. De lehet, hogy ez egyértelmű. Meg ha kész a hab, akkor a szűrő részét vedd ki, úgy öntsd a pohárba. Ja és az igazi habos része az alján lesz, szóval ha több pohárral számolsz, akkor úgy oszd szét.

2022. febr. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2022. febr. 10. 06:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!