Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mik a legkönnyebbek, mivel...

Mik a legkönnyebbek, mivel kezdhetnék?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni főzni. A tudásom egyenlő a nullával.

Sajnos se édesanyám se nagymamám nincs már aki segíthetne. Több rokonom amúgysem volt ...

Eddig igazából nem voltam "rászorulva" de ideje a saját lábamra állni. Illetve a kapcsolatomban is szeretnék helytállni aminek az alapjai közé tartozik a főzés is.

Milyen oldalak vannak ahol végig is követhetném az étel elkészülését? Könnyebben tanulok ha látom közben tegyük fel videón.

Milyen alap ételek vannak amikkel kezdhetnék?

Bármilyen tanácsot elfogadok. köszönöm



2021. dec. 14. 13:40
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Gondolom, eddig életedben már ettél/kóstoltál ezt-azt-amazt...


Ami ízlik, azzal kezdd.

SOk ilyen "alap" szakácskönyv van fenn a neten - lapozgasd, és keress benne szimpatikus recepteket. Ha értelmezve, alaposan elolvasod, és követed az utasításokat, nem lehet elrontani...


Aztán majd mikor már gyakorlatot szerzel, akkor lehet módosítgatni, vagy a saját teóriád szerint változtatni a recepteken.


A Horvát Ilona könyv tuti fenn van a neten.


Ha meg modernebb, trendibb dolgokat akarsz főzni, akkor pl. Street Kitchen...

2021. dec. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Amúgy egyéb blogokat is böngészgethetsz, de ha eddig ilyesmiket nem olvastál, nem könnyű eldönteni, hogy melyik a hiteles, és jó.


Úgy keress rá, hogy recept fázisfotókkal.


A youtube-os receptekről nincs sajnos infóm, nem szoktam nézni ilyesmiket...

2021. dec. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A street kitchent ajánlom, van külön 'instant' rovat a kezdőknek

A másim Szoky konyhája youtubeon és instagramon is

Ha meg sütik akkor Bebepiskóta vagy Anzsykonyhaja (szinten ig es yt)


Egyebkent pedig a legtobbet a gyakorlas szamit

2021. dec. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, miket szeretsz? Mit szoktál enni? Vagy ki főzött rád eddig?
2021. dec. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Pörkölt, paprikáskrumpli, rakottkrumpli, egyben sült húsok, levesek.
2021. dec. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
25%
Feltételezem, hogy nő vagy, akkor a rántott hús + burgonya kombóval nem lőhetsz bakot, azt minden pasi szereti.
2021. dec. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

Egy jó kis olaszos spagetti - szerintem extrakönnyű...


[link]

2021. dec. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%
Nekem, mint pasinak ki kellett harcolnom, hogy helyet kapjak a konyhában. Engem kikapcsol a főzés. A párom meg faluhelyen nőtt fel, ott "beleverték" , hogy a nőnek kell főzni a család részére. Én meg már úgy ugrottam bele a kapcsolatba, hogy nagyjából tudtam főzni , aztán a páromnak csináltam mákos rétest, na azzal levettem a lábáról, ő még sosem csinált nyújtott rétest. :)
2021. dec. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
14%
#8 Köszönjük Emese!
2021. dec. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tészta ételekkel kezdj azt nem nehéz elrontani. Én szoktam olyat hogy csíkokra vágok bacont lesütöm, azt kiszedem. Annak a zsírján pirítok hagymát, gombát. Teszek bele carbonara port amit tejjel kell felönteni. Ha besűrősödött mehez vissza bele a bacon. Akár reszelt sajt is mehet bele és ezt a kifőzött tésztával összekeverem. Vagy én pl a spagettit is vagdalt hússal szoktam mert nem szeretem a darált húst. 2 vadgalt húst összetörök, lesütöm pici olajon. Arra mehet a spagetti alappor és azt csak meg kell várni míg összeforr. Kifőzöm a tésztát. Ketchup reszelt sajt és kész is. Félig te csinálod de félig kész van. Nekem ezek voltak az alap induló receptjeim de azóta is csinálom őket :)
2021. dec. 15. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!