Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A szarvascombot is érdemes...

A szarvascombot is érdemes tejbe áztatni?

Figyelt kérdés
A csirkét szoktam, hogy jó puha legyen, de nem tudom, a vadhús milyen viszontban van a tejjel, jót tesz-e neki vagy éppen nem.

2022. júl. 20. 06:43
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
Isten ments, még nem is hallottam ilyesmiről! A csirkehúson is mi a fenét akarsz puhítani?! Egyedül a fagyasztott tengeri hal az, amit jó tejben áztatva kiengedni, de én azt se szoktam.
2022. júl. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azért mert te nem hallottál még róla, ez egy létezô dolog, nem kell kiakadni tôle…

Puhább lesz tôle a hús. Fokhagymás tejbe is szokták.

2022. júl. 20. 07:29
 3/5 anonim ***** válasza:
30%

A tejbe áztatás csak babona, nem lesz töle puhább a hús. Egy napos áztatás alatt kb 2-3 mm mélyre jut csak be bármilyen folyadék, azaz semmi hatása sem lehet egy több cm vastag hús esetén.

Az egyetlen "elönye" a tejben áztatásnak, hogy sokkal rövidebb idö alatt meg tud romlani. Meg ha netán valaki Tej/laktózérzékeny eszik belöle, akkor beteg lesz töle!

Szarvas (és egyéb vad) húsát vörösboros,vagy ecetes pácban szokás pácolni, de több napig. A tej ízben sem passzol hozzá, meg egyébként is hülyeség.

2022. júl. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

Vizes pácban szokták a vádat érlelni 4-5 napig.

Vízben felfőzve,babér,v.hagyma,fokhagyma,boróka,egész bors.Lehűtöd és berakod a hűtőbe hússal együtt

Kiázik belőle a maradék vér,a hús ízletesebb ledz.

2022. júl. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
46%
Bohóckodás.
2022. júl. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!