Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kenyérsütőgépes receptet...

Cukikutyus kérdése:

Kenyérsütőgépes receptet tudnátok?

Figyelt kérdés

Keresek normális kenyér receptet,amit kenyersütőgépben lehet elkészíteni.Az internet tele van pontatlan,vagy túl bonyolult recepttel,irreális hozzávalókkal.

Nekem csak egy egyszerű fehérkenyér recept kell,ami pontosan van megfogalmazva,hogy milyen sorrendbe rakjam bele a hozzávalókat.Előre is köszi.



2022. szept. 16. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
A géphez van receptkönyv. Én abból sütök. De csak dagasztásra és kelesztésre használom. Sütőben, cserépedényben sütve finomabb lesz.
2022. szept. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sorrend: viz, olaj, só, liszt, cukor, élesztő/kovász.
2022. szept. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy van hozzá kiskönyv,nekem is volt,de nem találom,és azóta nem sikerült ahhoz hasonló receptet találnom
2022. szept. 16. 20:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Internetről le tudod tölteni. Ird he a googleba:tipusszám+receptkönyv.
2022. szept. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Amit én csinálok:


Hosszú pohárba: 15-20g(tökmind1) BUDAFOKI friss élesztő + 50 ml LANGYOS víz + 0.5 vagy 1 kiskanál cukrot, majd KEVERD ÖSSZE lassan.

(nem kell tulzásba vinni a cukrot, csak élesztőnek kell hogy jólérezze magát, de elvileg azt olvastam, ha több cukrot adsz hozzá, szebben fog kinézni).


Összekevered, 15 percet erre vársz (a poharat lefeded, én pl egy zacskóval és egy befőttes gumival szoktam, vagy ráteszel valami laposat, ha lehet hosszu pohár legyen).



Majd sorban hozzáadod a kenyérsütőgépbe:


1. 50 ml Extraszűz Olivaolaj (lehet étolaj/vaj is, de olivástól jobb/egészségesebb).

2. 300-350 ml LANGYOS TEJ (ha hideg/forró az nemjó, ha vízet használsz, akkor meg ritkaszar íze lesz).

3. 2 kiskanál só (nem púpos).

4. 500 g BL 55 fehérliszt (Nagyititka, aldisat ne használj mert az rémes).

5. Azt a "lötyit" amit összekevertél és 15 percet vártál (hozzáadod a liszt tetejére).


Élesztőböl használhatsz porosat is, de attól nem fog szépen kinézni a kenyér.

Mondjuk nemtudom mekkora a max tartálya a kenyérsütödnek, de ez kb egy kilós.

2022. szept. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi az ötleteket.Kb.1 kilós kenyeret lehet az én gépemben sütni.
2022. szept. 17. 03:31
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem Tefal gépem van, ez volt a vele kapott receptkönyvben, ez egy fehér kenyér alaprecept:


• 60 dkg fehér kenyérliszt

• 375 ml víz

• 1 evőkanál 10 %-os ecet

• 3 dkg vaj/margarin/étolaj

• 1 teáskanál cukor

• 1 teáskanál só

• 1 csomag száraz élesztő


8-as program, 1 kg-os, közepes szín.

2022. szept. 17. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kenyeret vízzel készítenek, tejet kakácshoz használnak. Egyébként iróval nagyon finom kenyér készíthető.
2022. szept. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!