Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vajon létezik, és ha igen,...

Vajon létezik, és ha igen, adna nekem valaki biztos (vagyis kipróbált) receptet olyan kenyérre vagy kalácsra, amelyre mind a három jellemző igaz: 1. ) kenyérsütőgépben süthető,2. ) élesztő nélküli,3. ) nem fehérlisztből készült?

Figyelt kérdés

A kenyérsütőgépem egy forgólapátos, max. egy kilós kenyeret lehet sütni benne (és azt is szoktam, az éri meg a legjobban), és amikor új volt, szinte naponta, de max. hetente sütöttem benne kenyeret, de azóta (pár éve) leszoktam a kenyérevésről, mert kerülöm a lisztet, különösképpen a fehérlisztet és az élesztőt, pedig persze szeretem és nincs is jobb, mint a friss és pláne saját készítésű péksütemény, szóval sajnálnék megválni a kenyérsütőmtől, de az is kár, hogy ha csak áll kihasználatlanul már szerintem több, mint egy éve, ám kísérletezni meg félek(/lusta vagyok...) (...és pláne ha közben meg netán már nem csak magamra sütök, akkor megint átértékelődnek a szempontok...).


Úgy tudom, hogy csak teljeskiőrlésű lisztből nem lehet kenyeret sütni, ám mégis sok helyen ezt állítják, hogy az csak abból van. Erről van valakinek biztos információja?



2014. szept. 10. 10:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Élesztő nélkül semmilyen kenyeret vagy kalácsot nem tudsz sütni.Sem gépben, sem máshogyan.

De semmi bajod nem lesz, ha élesztővel, fehér lisztből sütsz. Ez csak egy propaganda, hogy nem egészséges. A Gabona ipar a korpát is elakarja adni.

2014. szept. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Akkor tudsz ilyet sütni, ha van sütemény programja a gépnek, ami sütőporos tésztákat csak összekever és megsüt.
2014. szept. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja és emlékeim szerint teljeskiőrlésű tönkölylisztből egész jó kenyeret lehet sütni, persze élesztővel.
2014. szept. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Létezik élesztő nélküli kenyér, vagy legalább is boltban úgy árulják. De lehet, hogy a trükk tényleg az lehet, hogy az igazából nem is kenyér, hanem sütemény.

A fehér liszttől meg az élesztőtől pedig nem félek, megeszem, ám igyekszem elkerülni, mert egészen konkrétan megfigyeltem magamon, hogy nem tesz jót: amikor elkerültem, egy csomó korábbi problémám megszűnt, amikor meg nem érdekelt, visszajöttek. Mindenki kísérletezzen bátran saját magán így, hogy elkerül valamit mondjuk egy hónapig, és amikor újra visszatér hozzá, meglepődik, hogy jé, visszajött egy régi probléma, ami pedig milyen rég nem volt már - ja, mert tán pont attól volt, amit addig nem ettél...

Köszi a válaszokat, megnézem, majd mit tud a gépem (lekvárt meg pizzát csinálni biztosan, vagy legalább is elvileg, én még nem próbáltam). Tehát az a lényeg, hogy élesztő nélkül nem kell kelesztős program? (végül is, logikus...)

2014. szept. 14. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!