Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kiszarithatom a petrezselymet...

Kiszarithatom a petrezselymet ezek után?

Figyelt kérdés

A szomszéd adott egy doboz aprított petrezselymet. Betettem a fagyasztoba, és onnan használtam.

Viszont tegnap véletlenül a hutobe tettem, és felengedett. Vissza már nem fagyasztom, de elég nagy mennyiség nekem. Ha szétterítem és kiszárítom, az lehet megoldás?

Nem akarom kidobni.



2022. dec. 29. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

"Vissza már nem fagyasztom"

Nézd, lehet nagyon le leszek pontozva, de én azt tanácsolom neked, hogy fagyaszd vissza.

Megindoklom azt is, hogy miért mondom. Azzal teljesen egyetértek, hogy egy készételt ha a fagyóból kivéve kiolvad, azt már ne fagyaszd vissza. Azzal is egyetértek, hogy ha egy konyhakészre előkészített nyers húst előveszel a fagyóból, és kiolvad, azt se fagyaszd vissza. Vagy a frissen szedett epret lefagyasztottad és felolvadt, azt se fagyaszd vissza. De például a petrezselyem zöldje éppen olyan, amit az én véleményem szerint nyugodtan vissza lehet fagyasztani. Amúgy is antibakteriális hatása is van a magas illóolaj tartalom miatt. Vagy ha lenne mentaleveled a fagyóban, és véletlenül a hűtőbe rakod vissza és kiolvad, arra is ugyanezt mondanám. Én vissza-fagyasztanám.

2022. dec. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fagyaszd vissza ez nem fog kiszáradni azt frissen kellett volna.
2022. dec. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha már kiolvadt akkor az nem szárad ki mert vizes megereszkedett stb...Szerintem vissza fagyasztva nem lesz baja...Csak egy zöldfűszer, más lenne ha hús vagy valami készétel!
2022. dec. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem lesz baja, ha visszafagyasztod. A kerti petrezselyem, éjjel megfagy nappal felenged, és ezt használom.
2022. dec. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!❤️
2022. dec. 29. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!