Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hány napig áll el a főtt...

Hány napig áll el a főtt tojás a hűtőben? Előre főzném egyszerre, hogy ne kelljen naponta 1-1 darabot főzni.

Figyelt kérdés

#szavatosság #tojás #hűtőben tartás
2023. jan. 3. 05:46
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

5 napot, 1 hetet a keményre főtt tojás simán kibír héjában.

Lehet, bírna többet us, nálam az egy hét a lélektani határ.🙂

2023. jan. 3. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Mi is szoktunk tárolni keménytojást a hűtőben, úgy tapasztaltam, egy hetet kibír, ha nincs meghámozva. (Lehet, hogy tovább is elállna, de azt eddig nem próbáltam, egy héten belül általában elfogy.)
2023. jan. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, az is jó.
2023. jan. 3. 07:50
 4/7 anonim válasza:
87%
Azert orulok,hogy nem akarod lefagyasztani :)
2023. jan. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Egy hetet simán! Húsvétkor mi pl nem vágjuk be egy-két nap alatt az összes festett főtt tojást. Sőt, még hűtőbe se rakjuk.
2023. jan. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is egy hétre előre főzöm meg a tojásokat, és feltöretlenül egy műanyag tároló dobozba teszem, amiben annyi hideg víz van, hogy a tojásokat ellepje, + két-három csipet só (tuti tartósítószer, plusz könnyebb megpucolni, ha sós vizben áll). A doboz a hűtő legalsó polcán van, naponta veszem ki belőle az egy tojást.
2023. jan. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6.

Jó ötlet, köszönöm.

2023. jan. 9. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!