Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Milyen ételeket lehet fagyaszt...

Milyen ételeket lehet fagyasztani?

Figyelt kérdés

32hetes kismama vagyok,és szeretnék a fagyasztóba olyan ételeket tenni amit csak elő kell venni és olvasztás után fogyasztható,vagy nagyon kevés macerával jár. Sajnos segítségünk nincs,így a férjem dolgát szeretném megkönnyíteni ezzel amíg én a kórházban leszek. Éppen elég lesz neki itthon a másik két gyereket intézni 🙂

Illetve olyan kérdésem lenne még,hogy mi havonta nagybevásárlás alkalmával szoktuk megvenni a húsokat és fagyasztom le kisebb adagokban. Azt ha előveszem és elkészítem pl pörköltnek vagy panirozom rántott húsnak,akkor újra le lehet fagyasztani? Vagy ez csak friss húsnál működik?


2023. jan. 25. 09:19
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Gyakorlatilag bármit, csak megfelelöen - lassan - kell felolvasztani, és amiket liszttel, tejföllel sürítettél, azokat (óvatosan, kevergetve) át kell forralni, hogy visszakapják az eredeti állagukat.

Amit nem érdemes, az a tészta/rizs köretnek, mert gyorsan megvan. Amit viszont igen, ha szeretitek a nokedlit, megéri egyszerre nagy adagot (legalább 2 kiló lisztböl) megfözni és adagokban lefagyasztani, egy maszatolással megvan több alkalomra.


Ha fagyasztott alapaanyagokat hökezelsz, utána megint lehet fagyasztani, azaz ha fözöl valamit fagyasztott húsokból, az nem problémás.


Javaslom, hogy egyszemélyes adagonként fagyaszd le az ételeket, könnyebb megfelelö mennyiséget kiolvasztani, másrészt mindenre írd rá, mi van benne, és mikor került a fagyasztóba.

2023. jan. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Egyetértek az előttem szólóval.

Én sem szeretem a fagyasztott tésztát, rizst, a krumpli és a levesben főtt sárgarépa nekem mindig trutymós lesz, akármilyen szisztémával engedem ki.

A többi mehet.

Pörköltök és pörköltalapúak, káposztás és sült ételek, pizza, gombócok, derelye, nyers lángostészta adagonként (utóbbiakat a boltok hűtőpultjában is találsz) minőségkárosodás nélkül fagyaszthatóak.

Nyugi, 3-4 nap kórházad alatt nem hal éhen a család!:)

2023. jan. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,szuperek vagytok 🙂
2023. jan. 25. 12:36
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

#3

Sok boldogságot, jó egészséget nektek!:)

2023. jan. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 🙂
2023. jan. 25. 20:02
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor anya nincs itthon, mert egy-két napra valami tanfolyamra, továbbképzésre elutazott, akkor vagy én [apa] főzök paprikás krumplit, vagy lucskos káposztát, vagy házhoz rendelünk pizzát. Tudom ez utóbbi nem a legegészségesebb módja a gyerekek táplálásának, de minden alkalommal azt tapasztalom, hogy a gyerekek kitörő lelkesedéssel fogadják. És ha egy pár almát frissen meghámozok és felkockázok, azt is betolják mellé, hiába nem passzol hozzá szerintem :-)

[Hogy a kérdésedre is válaszoljak, ha a feleségem nincs itthon, és akár paprikás-krumplit, akár toroskáposztát akár töltött káposztát főzök, mindig mondja, hogy nagyobb adagot készítsek, és a maradékot fagyasszam le, hogy még egy családi étkezésre való jusson belőle. Különösen, ha a szabadban bográcsban készítem. Állítólag annak jobb íze van, mint a tűzhelyen készültnek, és a fagyból kiengedve is érzékelhető a különbség :-) ]

2023. jan. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!