Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Miért jobb a pizzaszeletelő...

Miért jobb a pizzaszeletelő mint a kés? Eddig mindig késsel vágtam, és minden vágás tökéletesre sikerült. Persze lehet hogy nekem vannak átlagon felüli képességeim.

Figyelt kérdés

2023. febr. 12. 21:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Van akinek nincs olyan éles /megfelelő kése, mint neked.
2023. febr. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Lehet. Szeretem a jó késeket.
2023. febr. 12. 22:06
 3/14 anonim ***** válasza:
80%

Mert azzal nehezebben ér hozzá a szakács keze a feltétekhez, nem barmolja el a tálat és gyorsabban megy a meló vele.


Én otthon egyszerűen konyhai ollóval vágom, mert így nem trancsírozom szét a feltéteket.

2023. febr. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

Mert a pizzaszeletelőt végigtolod rajta háromszor és kész.

Késsel meg huzigálod, és sokkal több ideig tart.

2023. febr. 13. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Dorian Gray ***** válasza:
95%
Mezei otthoni háztartásban teljesen jó a kés. Tény, hogy a gurigatós pizzaszeletelő sokkal szebben vágja el, illetve sokkal gyorsabban is, egy étteremben/pizzériában mindkettő elég fontos tényező.
2023. febr. 13. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindig késsel vágom, de ettől még tény, hogy pizzaszeletelővel jobb, és garantálom, hogy nincsenek jobb késeid, mint nekem! :D

(Egyébként se ezen múlik, a gurítós szeletelő se az élességéről híres, pont hogy az éle egy ék alakú, aránylag életlen profil)


Késsel nyilvánvalóan a "húzva" vágás szóba se jöhet, mert azzal abban a pillanatban szanaszét barmolod a feltétet.

Kizárólag úgy lehet elvágni, ha egyszerűen fentről lefelé nyomod.

Na most ha így csinálod, akkor feltapad a mártás és a sajt a kés felületére.

Ami még nem nagy baj, majd a követkető vágásnál lesz az. Mivel akkor ezt réteget visszaviszed a pizzára.

A másik, hogy ahhoz, hogy 1 mozdulattal, fentről lefelé tolva, egy "hintázó" mozdulattal kettévágj mondjuk egy 32 cm-es pizzát, ahhoz értelem szerűen minimum 32 cm-es pengehosszúságú kés kell!

Vagy csak a közepétől indulva, sugár alakban vágod a cikkeket?

Az úgy lassú, és nem lesznek egyenletesek a cikkek.

Vagy csak a kés elejével, 2 centinként vagdosod a pizzát?

Az úgy lehet szép, csak amíg te így felvágsz 1 pizzát, addig én gurítóssal felvágok 10-et.

2023. febr. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

" azzal nehezebben ér hozzá a szakács keze a feltétekhez"


Szerintem e tekintetben pont egyformán érhet hozzá a keze, emellett ha egy szakács keze nem érhet hozzá munka közben bármihez, az számoljon le, mert alkalmatlan a szakmájára.

2023. febr. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Megnyugtathatlak, nincsenek átlagon felüli képességeid attól, hogy fel tudsz vágni egy pizzát. Inkább csak a mentális egészséged állapotát kérdőjelezi meg, hogy ez benned egyáltalán felmerült.

A pizzakarika egy céleszköz, amivel gyorsabban, és szebben lehet felvágni egy pizzát, mint késsel. Azt soha senki nem állította, hogy késsel ne lehetne.

2023. febr. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%

"Szerintem e tekintetben pont egyformán érhet hozzá a keze, emellett ha egy szakács keze nem érhet hozzá munka közben bármihez, az számoljon le, mert alkalmatlan a szakmájára"


Nem higéniailag, mert úgyis puszta kézzel dolgoznak, hanem esztétikailag szebb.

Késsel könnyebb lerángatni róla a pepperonit.

2023. febr. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 NTBS ***** válasza:
80%
Szerintem semmivel.
2023. febr. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!