Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Elég sok céklám lesz a kertben...

Elég sok céklám lesz a kertben. Ki mit csinál a céklából? Milyen recept vált be nektek?

Figyelt kérdés
Minden ötlet érdekel a céklával kapcsolatban. Savanyúságot mindenképpen szeretnék eltenni belőle, ahhoz is keresek valóban bevált recepteket. Sokáig nem szeretném tárolni, mert elkezd fonnyadni.

2023. szept. 22. 12:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi szeretjük köretnek sutoben sutve. Cekla, repa, feherrepa, krumpli vsgy ami van egyforma databokra, olajban megforgatjuk, fuszereket ra es kb 1 ora alatt megsul. Mindenfajta hushoz passzol koretnek es jo gyorsan fogy
2023. szept. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez nekem is eszembe jutott, mert szeretjük a sült zöldségeket. Eddig sárgarépa-krumpli kombináció vált be a legjobban. Céklával még nem próbáltam, de mindenképpen lesz rá alkalom. Köszi :)
2023. szept. 22. 13:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Felkockáztam és lefagyasztottam repával, feherrépával, paszternákkal, utána csak ki kell venni és megpárolni, fűszerezni. Szerintem nagyon finom és a fagyasztás miatt hamar kész is van.
2023. szept. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Elsősorban ecetes saláta de sütve is jó.

Majonézes almasalátát még a ceklát nyersen kel belereszelni az almát még kis kockára vágni.

Krémlevest is lehet vagy borscsot

2023. szept. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sajnos a fagyasztó szekrényem és ládám tele van, a fagyasztás nem jöhet most szóba.


Cékla levelét is fel lehet használni? Salátaként láttam az interneten. Mást is lehet belőle készíteni? Ha igen, akkor hogyan kellene tárolni télire?

2023. szept. 22. 13:36
 6/6 anonim ***** válasza:

Borscs.

A lett változat engem teljesen egy gulyásra emlékeztet. Csak lereszeled és kész.

2023. szept. 23. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!