Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A másnapos zabkását hideg...

A másnapos zabkását hideg vagy meleg folyadékkal kell elkészíteni?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy így hívják-e magyarul az angolul overnight oatmeal néven futó dolgot, amelynek lényege, hogy a leghosszabb főzési idejű zabpelyhet sem kell megfőzni, hanem elég csak előző este beáztatni.


Már elkészítettem párszor vízzel, és mindig felmerült bennem, hogy sehol nem olvastam, hogy hideg vagy meleg (forró) víz kell-e neki, én vhogy automatikusan mindig leforráztam, mondván, baja csak nem lesz, sőt, és mivel nem tej, a megromlástól sem kell tartani, és hűtőbe is csak másnap teszem, miután kihűlt, de tán nem is kéne neki forró víz sem? Bár forró vízzel befőttes üvegben legalább félig már főzésnek számít, nem?


Amúgy finom szokott lenni, és azt írják netszerte, hogy azért kell főzni vagy beáztatni, hogy könnyebben tudjuk megemészteni, hogy a folyadék segítsen lebontani a rostokat vagy vmi ilyesmit olvastam. Mennyire ismert ez egyáltalán Magyarországon?


Ugye, hogy jobb forró vízzel?



ápr. 16. 22:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én az efféle ”áztatós” overnight zabkását hideg (növényi) tejjel és joghurttal készítem és mindig hidegen fogyasztom, mint egyfajta “pudingot”.


Én legalábbis így szoktam meg, bár azt olvastam, hogy elvileg melegen is lehet fogyasztani.

ápr. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Félreértettél, első válaszoló, nem az volt a kérdésem, hogy hidegen vagy melegen fogyasszuk, hanem hogy milyen hőmérsékletű vízben kell áztatni.


Én amúgy másnap reggel is forró vízzel öntöm le a napi adagomat belőle, és így is kevésbé meleg vmiért, mintha gyors zabpelyhet forráznék le, ez is furcsa nekem.


Reggel én a legnagyobb hőségben is fázom, hiszen még rajtam van az ágymeleg, ezért is vágyom forró reggelire.

ápr. 17. 05:46
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hideget kell raonteni es rogron mehet is a hutobe
ápr. 17. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Két okbol jo a masnapos zabkasa

- elore elkeszitheto es nem kell reggel vacakolni

- azzal hogy nincs hokezelve a zab, rezisztensebb lesz, lassabb felszivodassal ezaltal jobban eltelit, minimalisan egeszsegesebb.

Azzal ha te forrazod ezt a masodik elonyt megolod belole

ápr. 17. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy milyen folyadékot öntesz rá, éjszaka megpuhul.
ápr. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Hideg növényi tejet szoktam ráönteni. Fölösleges meleget, akkor már főzhetnéd is. Hideg folyadékkal meg egyből mehet is a hűtőbe éjszakára.
ápr. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,pláne negyedik!!!
ápr. 18. 08:54
 8/13 A kérdező kommentje:

Számomra teljesen új infó ez most, hogy hideg vízzel érdemes elkészíteni ezt a másnapi kását, de értem az okát, így viszont hüvelyesek szintjére lép a zabpehely, amelyet fogyasztás előtt be kell áztatni, még ha nem is főzzük meg utána...


Fura...


Mindegy, most még van a forrázottból, de azt mindjárt megeszem, és legközelebb én is csak áztatom, de akkor a nevét is erre cserélném le: áztatott kása, nem pedig főzött...

ápr. 19. 07:35
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem lep hüvelyesek szintjére mert szárazon is tudod enni. Akar viz nelkul is. A huvelyes ugy mergezo.


Ha van egy ejszakad akkor masnapra jo lesz. Ha nincs akkor meg fozheted is reggel. Vagy este is megfozheted es ugy hutobe. Vagy eheted frissen a zacaibol ugy ahogy van. En pl turokrem tetejere szoktam szorni


Az overnight oats sosem volt fozort zabkasa. Nem kell ssmmit cserelni

Amugy az overnighrnak az is az elonye hogy nem dozod szoval pl tej-joghurt keverekben is aztathatod es nem fog kicsapodni a joghurt a fozestol. Ha siman vizbe teszed akkor teljesen full mindegy hogy forrzaod, hideg vagy fozod.

ápr. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

#8

Ezt most nem értem, az “overnight oats”-t mindenképpen beáztatod, ez a lényege. Mi az új infó ebben?

ápr. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!