Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A másnapos zabkását hideg...

A másnapos zabkását hideg vagy meleg folyadékkal kell elkészíteni?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy így hívják-e magyarul az angolul overnight oatmeal néven futó dolgot, amelynek lényege, hogy a leghosszabb főzési idejű zabpelyhet sem kell megfőzni, hanem elég csak előző este beáztatni.


Már elkészítettem párszor vízzel, és mindig felmerült bennem, hogy sehol nem olvastam, hogy hideg vagy meleg (forró) víz kell-e neki, én vhogy automatikusan mindig leforráztam, mondván, baja csak nem lesz, sőt, és mivel nem tej, a megromlástól sem kell tartani, és hűtőbe is csak másnap teszem, miután kihűlt, de tán nem is kéne neki forró víz sem? Bár forró vízzel befőttes üvegben legalább félig már főzésnek számít, nem?


Amúgy finom szokott lenni, és azt írják netszerte, hogy azért kell főzni vagy beáztatni, hogy könnyebben tudjuk megemészteni, hogy a folyadék segítsen lebontani a rostokat vagy vmi ilyesmit olvastam. Mennyire ismert ez egyáltalán Magyarországon?


Ugye, hogy jobb forró vízzel?



ápr. 16. 22:32
1 2
 11/13 anonim válasza:
100%
Ahogy szerwted, nincs baja
ápr. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

10., az az új infó nekem, hogy butaság forró vízben áztatni, mert így pont az egyik legnagyobb előnyétől fosztom meg.


Amúgy nem fogyasztókat tejtermékeket, tehát mindig is csak vízzel készítettem, de eddig leforráztam, megvártam, míg kihül, és utána tettem be a hűtőbe reggelig, formázás nélkül viszont még gyorsabb is, és egészségebb és táplálóbb is.


Pl. nem is tudom, hogy fontos-e, hogy hűtőben legyen, ha nincs is benne tejtermék... Pláne télen...


Az is felmerült bennem most, hogy és ha utána forrázom le, akkor ugyanúgy elveszíti a maxi egészségességét?

ápr. 22. 08:07
 13/13 anonim ***** válasza:

Vízzel elég rossz lehet, ajánlom növényi tejjel és egy kis kókuszjoghurttal 😋

Forrázni/főzni akkor kell ha egyből akarod enni, nem másnap.

ápr. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!