Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mitől lesz omlós a diós kifli?

Mitől lesz omlós a diós kifli?

Figyelt kérdés
Nekem olyan keményecske lett. Túl sütöttem? (Követtem az előírásban leírtakat...)
2010. nov. 29. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:
csak tipp: de ha linzertésztából csinálod. ne legyen benne tojás, vagy ha igen, akkor kevés.
2010. nov. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A zsíradék elég volt? Mert az zsíros tészta és szoktak élesztőt is tenni bele.
2010. nov. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hopp, most ugrott be, hogy kihagytam a tojássárgáját...


Mégsem voltam lég precíz. :o)))


Viszont attól nagy különbség nem kéne hogy legyen, de lehet, hogy rosszul gondolom...


A tészta egyébként elég zsíros volt, bár egy picit nehéz volt megformázni a kifliket (de ez biztos a tojás miatt volt).

2010. nov. 29. 14:10
 4/7 anonim ***** válasza:

Vagy az is lehet , hogy sokáig gyúrtad!

Én úgy szoktam csinálni, hogy amint össezáll a tészta hagyom békén, nehogy túlságosan felolvadjon a zsiradék(ki mit tesz bele)

Gyorsan formázom, és mehet is a forró sütöbe!

ha nem rég sütötted, még lehet, hogy visszapuhul!

Nem baj, majd legközelebb!:)

2010. nov. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hú, biztos hogy nem gyúrtam sokáig, mert még szerettem volna, de a pici lányom már így is a nadrágomat rángatta, mire kész lettem...


Az íze egyébként tökéletes!

(Csak most még mindig nem tudom, mit csináljak másképp, azt az egy db tojássárgáját leszámítva, amit kihagytam... :o)


De azért köszönöm!

2010. nov. 29. 14:57
 6/7 anonim válasza:
Én linzer tésztából szoktam sütni és isteni ha érdekel szívesen le írom a receptet ????
2010. dec. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2. hsz-hoz: linzerben nincs! élesztő.
2010. dec. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!