Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kíváncsiak vagytok a menzás...

Kíváncsiak vagytok a menzás csokiöntetre?

Figyelt kérdés
Kikísérleteztem itthon többféle receptből, és szerintem sikerült. Megosszam veletek?:)
2010. nov. 30. 12:46
 1/8 anonim ***** válasza:
ne kérdezd, írd! ;-)
2010. nov. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

vízzel hígított zacskós puding :)

de érdekel, írd meg.

2010. nov. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2 ek natúr kakaópor, 2 ek cukor, 2,5 dl víz. Ezt összeforraltam, és a végén 5 deka margarint kevertem bele. Így született meg, nekem nagyon hasonlít, többiek szerint ugyanolyan mint a menzás. Barátnőm azt mondta, mikor kipróbáltuk vizes piskótával, hogy visszarepült az időben, és újra 10 éves menzasérültnek érzi magát :))))
2010. nov. 30. 13:08
 4/8 anonim ***** válasza:

így biztos nem próbáltam volna készíteni. liszt, vagy keményítő nem is ment bele?


arra a bizonyos "aranygaluskára" gondolsz? :) ami kb. 10*10-es piskótakocka volt leöntve vagy vaniliás, vagy csokis szósszal. nekem ez ugrott be.


piskóta recepted is van?

2010. nov. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem, nincs benne se liszt se keményítő, hanem addig forraltam a cuccot amíg a víz valamelyest el nem ment belőle. Piskótára, csak vizes piskóta receptem van, ha érdekel leírom amit én használok.
2010. nov. 30. 13:29
 6/8 anonim ***** válasza:

igen, érdekel. azért a Te recepted, mert most kedvet kaptam a nosztalgiázáshoz. :) bár neten találtam egyet ilyen arányokkal:

4 tojás

16 dkg liszt

16 dkg cukor

4 ek víz

2010. nov. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nézd csak, mit találtam:


[link]


az utolsó, amit te is írtál. bár nem tudom, hogy mennyire hiteles... egy kissé kétlem, hogy a menzán használnának csokit, vagy tejszínt

2010. nov. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ez szuper!!!!!!!!!!!!!!!!
2010. dec. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!