Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mit használhatnék kerek...

Mit használhatnék kerek tortaforma helyett?

Figyelt kérdés

Szív alakú tortaformám van, de ezt a receptet akarom megsütni: [link]


ehhez jobb lenne a kerek. mit használjak? lábast? de abból ki tudom szedni a piskótát, hogy ne törjön el?


2010. dec. 30. 12:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én hallottam már h lábas az jo,biztos ki kel bélelni ugy sütőpapirral h utána könnyen ki tudd emelni.
2010. dec. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Dilettáns döggomba ***** válasza:
100%
Jó a lábas is, feltéve, ha nincs rajta műanyag rész.
2010. dec. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%

Feltételezem, hogy kezdő vagy még eléggé, ha nincs otthon kerek tortaformád. Akkor viszont ne állj neki egy ilyen torta elkészítéséhez... :)


Egyébként, valóban jó a lábas, de jól béleld ki (sütőpapír tuti jó, talán még a vaj is), és akkor nem lehet baj :]

2010. dec. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kezdő vagyok, de egyszer a tortasütést is el kell kezdeni. Úgy emlékeztem, van itthon kerek tortaforma, megpróbálok venni ma, csak nem tudom, kapok-e.


Köszi a válaszokat!

2010. dec. 30. 13:19
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
Akkor viszont valami egyszerűbbel kezd, mint pl. gyümölcstorta. Ha az első sütésed nem lesz siker, akkor elkeseredsz, és abbahagyod. Ne rögtön a legnehezebbel próbálkozz :)
2010. dec. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok az az elkeseredős fajta. Ha nem sikerül most, majd sikerül legközelebb. :D
2010. dec. 30. 13:47
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
en kerek jenaiban sutottem, amikor eltort a torta formam. Beleld ki jol sutopapirral es arra tegyel meg egy kis olajat, vagy vajat is, hogy lejojjon rola. En harom lapot sutottem, persze mindet kulon. Semmi baj nem volt, nehez sem volt. :)
2010. dec. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki az az elkeseredős fajta. Ha az első kudarc után feladom akk ma se lennék cukrász. Kisérletezz csak nyugodtan. Ha nem sikerül hát istenem. A hibáiból tanul az ember:)
2010. dec. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Mindenkit felpontoztam.


Időközben sikerült tortaformát vennem, úgyhogy semmi sem állíthat meg. :D

2010. dec. 30. 17:18
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt sokáig kerek tortaformám, valahogy sohasem tudtam venni, hol a pénz miatt, hol nem jött össze, hogy bemenjek. Néha kicsit érdekes így visszagondolva érdekes dolog ez. Lényeg, hogy nem volt.


Mégis sütöttem tortát. nekem volt otthon zománcozott lábasom, aminem a fülei is zománcosak voltak. ezt kibéleltem alu fóliával, lehet sütőpapírral is. Mikor kész volt kivettem, a kőre tettem és vártam egy kicsit. De még meleg volt. kifordítottam valamire és leszedtem az alu fóliát róla majd visszafordítottam és eltettem kihűlni.

nekem így mindig sikerült.

de a hőálló tál sem rossz ötlet.

2011. jan. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!