Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egy kb.25 szeletes tortát...

Egy kb.25 szeletes tortát szeretnék sütni. Mekkora legyen a tortaforma átmérője?

Figyelt kérdés
2011. okt. 20. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:

A legnagyobb kerek formák is csak 16 szeletesek. Nagyobbat nem kapsz,és be sem férne a sütőbe.

Süssed meg a piskótát egy nagyobb tepsiben. Vágd hosszában félbe,töltsd meg,és vágd szeletekre. Ha rézsút vágod,akkor kerek formájúan is teheted a tálra.

2011. okt. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat.
2011. okt. 20. 20:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Szívesen. Még annyit,ha kerek formában akarod,akkor célszerű először papírból összeállítani a kerek formát. Így egyformára tudod vágni a szeleteket,és nem lesz a közepén "lyuk".
2011. okt. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Most lehet ki fogsz röhögni, de én az ilyen nagy méretű tortatésztákat lábasban szoktam megsütni a sütőben
2011. okt. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tesseract válasza:

Látom, hogy nem mostani a kérdés, de remélem azért még hasznosnak bizonyul a válaszom.

Átlagban:

10 szeletes torta ~17-18 cm átmérőjű (5 tojásos piskóta)

16 szeletes ~20-21 cm (7 -||-)

20 szeletes ~22-24 cm (9 -||-)

30 szeletes ~26 cm (13 -||-)


Ez csak egy irányvonal. Úgy is megállapíthatjuk egy tortaszelet /leendő/ súlyát, illetve ebből a számát, hogy az elkészített tortát alapanyagainak súlyát összeadjuk (ez egy klasszikus méretű tortánál ~1,5 kg), az átlagos szeletsúly 6-12 dkg között mozog, az már egyénileg meghatározott, hogy ezen belül mekkora tortaszeletet szeretnél, de természetesen ettől is lehet nagyobb vagy kisebb, és csak egy közepes átlag két véglete, személy szerint ennek is a legközepét szoktam becélozni 9 dkg.

Remélem valamennyire hasznos volt a válasz.


A lábasra pedig: A cél szentesíti az eszközt! :) A kicsi tortákat én is kicsi lábaskákban szoktam megsütni, meg van egy 25 cm-es tortaformám, a nagyokat abban. :) Annak idején a legnagyobb hiper-üzletláncnál vettem.


Remélem valamennyire hasznos volt a válasz. :)

2013. máj. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Kis méretű: 18 cm átmérő, 8 szeletes

Normál méretű: 23.5 cm átmérő, 16 szeletes

Nagy méretű: 28 cm átmérő 24 szeletes



Read more: [link]

2016. jan. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!