Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Lehet-e hideg vízzel teát...

Lehet-e hideg vízzel teát csinálni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy hideg vízbe rakom a filtert, úgy kiáznak-e belőle az anyagok? (természetesen hosszabb ideig pl. fél-egy nap hagynám benne a filtert)
2011. febr. 5. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Valami biztosan kioldódik belőle, de az összes aromaanyag nem.
2011. febr. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem véletlen teszik melegvízbe a teát, annak perceken belül kell kioldódni nem egy nap alatt.
2011. febr. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ, hogy milyen teáról van szó. Pl. a csipkebogyó teát a legjobb hideg vízzel elkészíteni, igaz, akor kb. 8 órát áznia kell benne. Más teáról nem tudok, amit érdemes lenne hideg vízben áztatni (esetleg lehet még 1-2 ilyen gyógynövény, de fekete, zöld vagy fehér tea biztosan nem)
2011. febr. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
akkor nem egyszerűbb lenne ha feloldanád meleg vízbe majd lehűtenéd?
2011. febr. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
na, utánanéztem kicsit, angolul "cold brewing tea" keresőszavakat érdemes beírni a guglibe. Ahogy sikerült kivennem, a gyógyteákat azért nem ajánlják hidegen elkészíteni, mert ezek általában nincsenek hőkezelve (csírátlanítva). Zöldteát, feketeteát lehet nyugodtan hidegen készíteni.
2011. febr. 5. 22:46
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Nem gondolod hogy vannak olyan anyagok amik hideg vízben nem oldódnak? A szennalevélnek pld két fő komponense van az egyik hideg vízben oldódik a másik meg csak 70 fok felett.
2011. febr. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A csipkebogyó teát azért kell hidegen áztatni mert igen magas a c vitamain tartalma, azonban forró vízben megsemmisülne.
2011. febr. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nah, rákerestem már én is, érdemes elolvasni:

[link]


A csipkebogyó teáról amit írtam továbbra is tartom, azért, amit előttem is írtak :)

2011. febr. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 kerdesesficko16 ***** válasza:
0%

Lehetetlenség!!! Kivéve ha rendelkezel egy vízforraló masinával. Lépések:

1.Tedd hideg vízbe a filtert.

2.Majd állítsd gyengébb fokozatra a hűtő masinád.

3.Tedd a hűtő masinába a kancsót.

4.Várj 48 napig és kész friss nedű.

Ez számodra Isten ajándéka.

2011. jún. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

A tea lehet gyógytea is:

[link]

Lásd: Hideg áztatás


Az összezúzott (filteres) csipkebogyóból hidegen fél óra alatt is kitűnő tea készíthető. Vagy kevés vízben kell áztatni, utáni rácsorgatva kimosható a feloldott anyag vagy a teljes vízben ázás után (pl. keveréssel, rázással) lehet kinyerni a fontos összetevőket.

2015. júl. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!