Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A szalámi féléket a sajtot,...

A szalámi féléket a sajtot, zöldtségeket, hogyan tároljátok a hűtőben?

Figyelt kérdés
mindent be kell csomagolni?ötletek, tapasztalatok..
2011. ápr. 29. 15:57
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Lehet kapni nem túl drágán frissentartó dobozokat. abba tedd a felvágottat és másikba a sajtot. a sonkára is tedd rá a tetejét.

a nyálkás parizert dobd ki, a felbontott szendvicskrémet

folpakkal letakarva a tetejét még egy-két napig használhatod, ne borítsd át semmibe.

a kigyóuborkát tarhatod a fóliával együtt a hűtőben, de nem sokáig.ha leveszed a fóliát alaposan mossad meg és utána hámozd.

a zöldségeket valóban a hűtő alsó dobozaiban tárolhatod, de ne neylonzacskóban, hanem, ha lehet valamilyen papírban. pl. konyhai törlő. a keletkező párát felszívja, így nem olyan gyorsan romlik. a neylonban csak befülled.

2011. ápr. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
köszike a hasznos választ.hát vannak kis dobozkáim lidl-ben vettem.tök jók.némelyik tetején betűk vannak és belehet állítani, hogy tudjam mikoriak.de most az a kérdés h folpack vagy dobozka???mert vki ezt írja vki azt.de tényleg köszönöm mkinek
2011. ápr. 29. 18:53
 13/29 anonim ***** válasza:

Én azért használok folpackot, mert pl. egy szaláminál, amikor fogy, szabadul a hely is, ill. elég benézned a hűtőbe, és látod, hogy mennyi van belőle. Azért használom a hűtőben a tálcát, mert akkor mégiscsak egy mozdulattal ki tudom szedni a hűtőből (pl. vacsora, vagy éppen az olvasztás, tisztítás előtt-után).

A dobozka akkor is ugyanazt a területet elfoglalja, amikor már kevés van benne, és engem zavarna, hogy a sok kis dobozkát állandóan pakolgassam, ha valamit éppen keresek. Nem tudom, próbáld ki, neked melyik a jobb.

2011. ápr. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
19:02,már úgy csináltam ahogy Te mondtad,de tényleg köszönöm a válaszokat máris rendezettebb a hűtőnk.:-)jupi.nagyon jó ez a tálcás dolog sokkal jobban átlátni mindent.
2011. ápr. 29. 19:05
 15/29 anonim ***** válasza:
Örülök hogy segíthettem. Én még a tálcára rakom a virslit, a vajat, a különböző kolbászokat is. A tálcán kívül a hűtőben a többi hely a kész-ételeknek, ill. a főzni való előkészített húsoknak és a főtt-étel maradékoknak elég.
2011. ápr. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
utolsó:na akkor én ennél maradok készételek természetesen edénykékben van,mindig átburítod a megfőtt ételeket kisebb edényekbe?
2011. ápr. 29. 19:22
 17/29 anonim ***** válasza:
Igen, átrakom! Egyrészt kisebb helyet foglal a hűtőben. Másrészt amiben megfőtt, annak a belső oldalán ott a forrás-nyom körben és nem igazán találom gusztának, hogy legközelebb "maszatos" edényben tegyem az asztalra. Amikor a kisebb edényben teljesen meghűlt, akkor beborítom (fedő, kistányér vagy alufólia vagy folpack) és mehet a hűtőbe.
2011. ápr. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Még valami! Ha készételt (pörkölt stb.) fagyasztóba akarsz tenni, akkor lehetőleg szögletes dobozokat használj és ne kereket. Könnyebb a helykihasználás vele, több mindent tudsz elpakolni a fagyóban.
2011. ápr. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
okés oké,akkor szögletes lesz,az jobb is sztem.mert nem mindig szoktam átburítani és alig fér benne akármi.köszike.ha estleg van még háztartási ötleted szívesen elfogadom.:-)))
2011. ápr. 30. 08:42
 20/29 anonim válasza:
100%

A fejes salátát újságpapírba csomagolva a zöldséges rekeszben pár napig frissen lehet tartani. A külső leveleket úgyis eldobjuk, ami az újsággal érintkezett.

/Húsvétkor elutaztunk, a hütőben maradt, 5 nap után is friss volt./

2011. ápr. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!