Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » 10 kg eperhez mennyi cukor...

10 kg eperhez mennyi cukor kell, hogy jó lekvárt kapjunk? És még mit szoktatok bele tenni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 1. 12:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1 kg eperhez 40-50 dkg cukor elég. Egy pici citrollé meg citromhéj nagyon kellemes izt ad neki. Ha bátrabb vagy, akkor kilónként 1 késhegynyi csiliport tegyél bele - nem lesz erös, de nagyon különleges és fimon lesz. (Esetleg csak egy adagba tegyél, próbaképpen).


Ahogy én fözöm, úgy gyorsabban megvan és finom is: az epret összetöröm - villával, fakanállal, nem kell pürének lenni, csak darabosabbnak. Hozzáteszem a cukrot és hütöben hagyom egy napot állni. Utána leöntöm a levét (egy tésztaszürön át), és a sürejét felfözöm, amig el kezd sürüsödni, forrón csavaros üvegekbe töltöm, száraz dunsztban hütöm ki. Nem kell bele semmilyen tartósitószer sem, ha tiszta üvegeket használsz, nem fog megromlani.

A leszürt levet vagy felforralva üvegekbe töltöm szörpnek, vagy esetleg zselésitö cukorral (amiben a legkevesebb a cukor) felfözöm eperzselének és ugyanúgy üvegekbe töltöm.

2011. jún. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szia én tegnap főztem eper lekvárt feltettem egy kisebb lábosba(kb.1literes) és nem tettem alá semmit úgy is fő ki belőle leve és azzal együtt megfő közben tettem bele 5 evőkanál vagy max 7 e.k. cukrot majd késöbb mikor már kicsit összefőtt tettem bele citromot , szegfűszeget(de csak egy kés hegynyit mert nagyon tömény)fahéjat és ennyi és főzöd míg szétfő az eper nagy része a vége fele teszel bele egy kevés étkezési zselatint de csak apránként mert hamar csomósodik.
2011. jún. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!