Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szilva lekvár cukor nélkül?...

Szilva lekvár cukor nélkül? Kérhetnénk ötletet?

Figyelt kérdés
Köszönöm!
2010. aug. 6. 09:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Van 1 jó hirem előszőr is: még édesitőt sem kell rakjál bele :-)


Tehát, a recept : szilvák ! Teszel egy pici vizet az edénybe és beledobod a megmosott EGÉSZ szilvákat az edénybe. Hamarosan a héj hasad és a leve kijön.

Egy tipp : főzheted az elején anélkül, hogy nagyon odafigyelnél, de amikor sűrűsödni kezd akkor kavarnod kell, hogy ne ragadjon oda.

Továbbá főzd addig ameddig olyan sűrű lesz, amilyennek akarod. A magokat kiveheted bármikor.

A lekvárt tarthatod a hűtőben legalább egy hétig, a mélyhűtőben pedig legalább 6 hónapig.


Fogyaszthatod tejberizzsel, diétás fagyival vagy amivel még jónak gondolod.

sok Sikert a diétázásban !

2010. aug. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
2010. aug. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi úgy szoktuk: nagy mennyiségű szilvát magozunk, mondjuk 40 l. Felfűtjük az üstházat. Bele a szilva, fél nap kavargatjuk, nagyon finom, sűrű, fekete lekvár lesz belőle. Edésnyekbe szedjük, forrón! legjobb a mázatlan cserépedény. Lekötni nem kell, csak hűvös, szellős helyre tenni, beszárad a teteje, és tartósítószer nélkül eláll. Kicsiben nem érdemes csinálni, mert akkor is egész nap kavarhatod. Unokaöcséim villanymotorral kavarják. Rz tökéletes lekvár, elég édes, nem kell bele se cukor, se tartósító, és rendkívül finom. Derelyébe, papucsba, kenyérre.


Ha nincs ennyi, akkor a hétkilós lekvárral próbálkozz!

Ecetes szilvalekvár Hozzávalók: 7 kg szilva (netto), 1 dl ecet, 1 kg cukor.


Elkészítés: Egy lábasba hozzáadom az ecetet, ráteszem a kimagozott szilvát, rászórom a cukrot. Egy éjszakán át állni hagyom. Másnap felteszem fõni és egyszer sem szabad megkeverni!!!!!!!!!

3-4 óra múlva üvegekbe töltöm, lekötöm és másnapig száraz dunsztban hagyom kihûlni.

Nem tudom, lehet hogy megmenne ez cukor nélkül is, és majdnem olyan, mint az eredeti. Én ezt próbálnám. Nagyon fontos, hogy pont 7 kg legyen!

2010. aug. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
45%

[link]


Itt tudsz venni, ebben nincs hozzáadott cukor és édesítő sem, és ha jól tudom, tartósítószer sem.

Én vettem, kicsit savanykás íze van, de nagyon jó. Kemény az állaga.

2010. aug. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!