Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Háziasszonyok! A borsót,...

Háziasszonyok! A borsót, répát, zöldbabot megpároljátok vagy csináltok vele valamit, mielőtt lefagyasztjátok?

Figyelt kérdés
2011. jún. 10. 07:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem párolom meg, csak simán beteszem a fagyasztóba.
2011. jún. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem csinálok vele semmit, csak megtisztitom, a zöldbabot meg répát feldarabolom, utána megy a fagyasztóba.

Hivatalosan blansirozni kellene (forrásban lévö vizben pár perdig heviteni és utána lehütve fagyasztani), de nekem egyrészt elég sok plussz munka, másrészt igy sokkal iztelenebb lesz. Ha frissen fagyasztom, akkor nem változik az ize.

De fontos tudnivaló, hogy MINDEN fagyasztott zöldségfélét fagyottan kell elkezdeni fözni/párolni, nem szabad kiolvasztani elötte, mert ATTÓL lesz löttyedt, és málik szét.

(40 éve fözök/fagyasztok le sok mindent.)

2011. jún. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is csak tisztítom, szeletelem, csomagolom és be a fagyóba. Borsó, karaláb = mint a szalmakrumplit szelem fel, karfiol, zöldbab, tök mellé csomagolva a kapor, azt majd fagyott állapotban vágom apróra, ugyanúgy petrezselyem, zöldpaprikát karikára szelve, sárgarépa, gyökér.
2011. jún. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Eddig énse úgy csináltam/nem pároltam!/de,anyósom azt mondta így kell...bár a borsó olyan "fonnyadt" lesz a főzéstől!A répát tavaly csak simán fagyasztottam,de mikor megfőztem szétmált,meg olyan volt mint egy szivacs!miért?pedig nem olvasztottam ki!hanem rögtön bele a levesbe!lehet a forró leves miatt?
2011. jún. 10. 12:13
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem párolom, csak megházomozom/pucolom/darabolom, megmosom, lecsepegtetem, és zacskóban (adagonként) lefagyasztom.


Üdv!

2011. jún. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!