Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kovászos ubinak le lehet...

Szchylla kérdése:

Kovászos ubinak le lehet (kell) zárni a tetejét?

Figyelt kérdés
2011. júl. 27. 16:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Érleléskor: mi csak egy kis tányért teszünk rá.

Ha kész: normál befőttesüvegekbe teszem, felöntöm a levével, hogy teljesen belepje. Lezárom fedővel. Van, hogy még karácsonykor is akad belőle, nincs semmi baja :) Ja és beépített szekrényben van tartva.

2011. júl. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Érés alatt én is csak egy kistányért szoktam rátenni. Utána műanyag dobozba teszem és be a hűtőbe, max egy hét alatt elfogy:)
2011. júl. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én dupla alufóliával fedem le, hogy kb 2-3 centire lalóg az üvegről, amit lazán hozzásimítok.

csavaros tető nem jó, mert kell az oxigén az éréshez.

2011. júl. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Csak azért szoktam rátenni egy kis fedőt, hogy a rovarok ne repüljenek bele.
2011. júl. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg ne próbáld csavaros tetővel, mivel erjed, szétnyomhatja az üveged! Deni.
2011. júl. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 glaslo1 ***** válasza:

Ha télen is szeretnéd akkor úgy mint az előttem szóló, csupán én rakok a tetejére nátriumbenzonátot vagy salycilt

és ha nem fogy el akkor a következőig fogyasztható semmit nem veszít a minőségéből!!--nekem már a kamrában felejtve 2 éves is maradt és isteni finom volt!

2011. júl. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!