Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Csirkemájat főztem ebédre/pörk...

Csirkemájat főztem ebédre/pörköltesen/. Mit készíthetnék belőle?

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én csinálnék csirkemájjal tölött leveles tésztát.
2011. júl. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Le is darálhatod bele zsemle és töltelékként valamibe beleteheted.
2011. júl. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

igen én is megtöltenék vele pl gombát, hagymát, cukkinit, tököt, paprikát, paradicsomot stb

vagy csinálnék hozzá rizst vagy vajas krumplit uborkasalátával

vagy májas rizottó

tarhonyával is finom ha összekevered hozzá meg bazsalikomos paradicsomsaláta

leveles tésztábabeletölteném vagy aprítanék még hozzá egy kis sonkát vagy tojást és csinálnék ilyen májas párnákat a tetejére pedig reszelt sajt, meglenne a holnapi reggeli vagy vacsora hozzá egy meleg citromos-mézes tea úgyis hideg van:)

de pizzára vagy melegszendvicsre is felhasználhatod vagy krémnek szendvicsre paprikával, paradicsommal

2011. júl. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
32%
kutyaszalonnát :D
2011. aug. 1. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ledaráva, jól megfűszerezve, pl bors, majoranna palacsintába is töltheted, a két végét bedugod, majd rendesen bepanírozva kisütheted.

nagyon finom krumplipürével, uborkasaátával vagy kovászos uborkával.

2011. aug. 1. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Főzzél mellé rizi-bizit és ezt keverd össze a csirkemájjal amiből pörköltöt készítettél és borsozd meg majd kis tálakba tedd ki mellé csalamádé.Nagyon finom.
2011. aug. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj belőle májkrémet!

Szűrd ki belőle, a vizet, ha van benne, daráld le, keverj hozzá kb. 1/5 mennyiségű disznózsírt vagy kicsit kevesebb kacsazsírt, hogy kenhetően puha legyen, és ízesítsd. Majoránnát okvetlenül tegyél bele, meg sót és őrölt feketeborsot, és ízlés szerint őrölt babért, őrölt fehérborsot. Ha véletlenül sok zsír került bele, 1-2 főttojás sárgájával megkötheted, de inkább apránként adagold a zsírt. Prímán fagyasztható is, ha nagy a mennyisége. Jóétvágyat! [www.kifozde.hu]

2011. aug. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm majd ki fogom próbálni a recepteket. Az volt a baj vele hogy olyan "morzsás" volt az egész pedig nem vágtam apróra.
2011. aug. 8. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!