Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mit jelent az enyhén/kicsit...

Mit jelent az enyhén/kicsit sós víz illetve a sós víz a receptekben?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

16 éves fiú vagyok, s szeretek próbálgatni főzni. Múltkor nagyon elsóztam a vizet, s most megszeretném kérdezni, hogy mennyi sót takar a kicsit sós víz valamint a sós víz? Hány evőkanál, vagy valami egyszerű mértékegységgel... :)

Köszönöm szépen!


2011. aug. 21. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Kicsit sós akkor rakj egy kicsit víz mennyiség függően... De a lényeg hogy ne sokat tehát egy ek. már sok! A sós vízbe meg mehet, de ezt nem kell ennyire komolyan venni, ne önts bele azért egy kiló sót mert tészta főzéshez pl nincsen jelentősége majd utósózol...:)
2011. aug. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tészta fözéséhez 1 liter vizbe kb 1-2 teáskanálnyit tegyél. A többi ételbe meg elöször kevés sót adj, kis idö múlva próbáld meg, hogy izlik-e, és ha szükséges, akkor adj még hozzá valamennyit. Nekem általában 1 liternyi ételhet elég 1 csapott teáskanálnyi - de ez természetesen csak tájékoztatásként van gondolva, mert a recepttöl is függ.

Arra figyelj, hogy ha a receptben sonka, szalonna, húsleves, leveskocka van, akkor abban már van só, tehát elösözör kostolgasd és csak utána tegyél bele sót, ha kell.

2011. aug. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

hát én úgy szoktam hogy ha enyhén sós pld tésztát csinálsz akkor kb fél teáskanál, vagy egy negyed teáskanál, de én sótlanul eszek szóval amire azt írja a recept hogy enyhén sós azt én meg se sózóm.


Még annyit utólag lehet sózni abból nincs gond viszont ha valamit túlsózol azt már nehezebb orvosolni.

2011. aug. 22. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Így már világosabb a dolog :)
2011. aug. 22. 16:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Sok sikert!
2011. aug. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!