Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy oldjam meg az étkezésünk...

Hogy oldjam meg az étkezésünk jövőhét hétfő délutánig 4000 forintból? Mit tudnék készíteni ennyi pénzből?

Figyelt kérdés

2 felnőtt és egy 2 éves gyerek.

Ennyi pénzből majdnem hat napig hogy lehet ezt megoldani,hogy reggeli,ebéd,vacsora...a gyereknek tízórai és uzsonna...ez mind meglegyen?


2011. nov. 29. 22:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%

Pl. bableves, székelykáposzta. Ezeket nem túl drága elkészíteni. Csinálsz egy-egy nagy fazékkal, és több napig is elegek. Biztos vannak még hasonló főtt ételek, de most csak ennyi jutott eszembe.

Akkor csinálhatsz pizzát is. A tészta elkészítése valóban kis összegből meg van. Ha gyúrsz be nagyobb adagot, le is lehet fagyasztani gombócokban, és mikor sütni akarod, előtte kiveszed olvadni. Olyan pedig amit rá lehet tenni, tuti van otthon. Lényegében bármit lehet feltétként használni. Maradék sült hús, felvágott, valami zöldségféle. Akár friss, akár konzerv, bármit.

Szerintem a főtt éetel meg is lenne oldva ezekből. A hidegkajára nincs ötletem:(

De mondjuk a gyerkőcnek csinálhatsz a pizzatésztából kis zsemleszerűségeket valamivel megtöltve.

Bocs, most enyi jutott eszembe, de biztos vannak itt nálam találékonyabb háziasszonyok is.:)

Vagy csinálhatsz lángost is. Az is gyors, egyszerű, és ami a fontos, olcsó.

2011. nov. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%

hát nehezen.

veszel 1 margarint, szalámit, zöldséget ebből tudsz szendvicset készíteni.

magatoknak meg paprikás krumpli és hasonló egyszerű de olcsó és finom ételeket tudsz készíteni.

a www.nosalty.hu oldalon van olyan h egyszerű, olcsó,gyorsan elkészíthető ételek.esetleg azok között nézzél szét, vannak jók

2011. nov. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
70%

Első vagyok ( ha írtak volna azóta )

A tízórai-ötlet nem az igazi, most látom csak, hogy két éves gyerkőcről van szó:) Csak a tízórai maradt meg bennem az előbb, és suliba vihető tízóraira gondoltam:)

2011. nov. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

nehéz kérdés. szerintem a gyereknek elég 1-2 szendvics (attól függ mennyit eszik)ebédre lehet pl krumplistészta, az olcsó és relatív sok is lesz belőle vagy pl főzelékek azok is olcsók és sok lesz belőle. vannak ezek kilós párizsik az kb egy hétig elég (ha fel tudod szeletelni)

de nézzük csak, mondjuk 6 napra szerintem 4kg kenyér elég (ha tudsz tescoba menni) az kb 720ft

párizsi 1kg (szendvicshez) kb 400ft

Ebédre:

grízestészta (tojás nélküli tésztából) kb 300ft

lencsefőzelék kb 300ft

rántott párizsi krumplival kb 600ft

káposztástészta kb 300 ft

sárgaborsófőzelék kb 300ft

rizseshús kukoricával kb 800 ft

ez eddig összesen 3720 ft és még jut pár forint némi kiegészítő apróságra pl leveskocka vagy vaj vagy ömlesztett sajt esetleg szörpire hogy legyen üditő.

Szegényes tudom de szerintem nem rossz menü, és változatos hús is van benne zöldség is... remélem segítettem

2011. nov. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Most hirtelen nem tudok Neked egyheti étrendet összeállítani, de van pár ötletem, amivel talán tudok segíteni.

Hentesnél 100-130 forintért lehet venni hatalmas csontokat, abból főzhetsz egy nagy adag levest. (Nem tudom, van-e zöldséged, de pl. a mi utcánkban lévő zöldségesnél 300-350Ft-ból megúszom az egy levesre elegendő zöldséget.) Főzhetsz bele tésztát, májgombócot (a máj igazi kincs, ha spórolni akarsz, fél kilót is kapsz néhány száz forintért), így viszonylag változatossá teheted.

Olcsó főételek például a virslipörkölt, tojáspörkölt, tojásos nokedli, krumplis tészta, resztelt máj...

A pörköltet másnap, mikor már kevés van belőle, felforralod egy pohár tejföllel, és máris van megint több főre finom ebéded. (Persze a sima fűszerpaprikás-hagymás alapból készülő pörköltről beszélek, ha spórolni kell, nyugodtan kihagyható a paprika és a paradicsom.) A másik megoldás, ha összekevered főtt rizzsel, és máris rizses hús az ebéd.

Ha veszel darált húst, és konzervparadicsomot, készíthetsz bolognait (ha nagyon szeretnél spórolni, és van otthon ketchupod, végső esetben azt is használhatsz paradicsom helyett), a maradék szószt teheted melegszendvicsre, házi pizzára, vagy némi főtt zöldséggel dúsítva (mondjuk a csontlevesből), krumplipürével betakarva készíthetsz pásztorpite-szerű ételt. Nagyon sok olyan étel van, amit minimális ráfordítással más étellé alakíthatsz, így még a gyerekek számára is változatos lehet a menü.

Kiadós vacsora lehet a tejbegríz vagy tejberizs. Tízóraihoz, uzsonnához mindenképp kisebb üzletben vegyetek felvágottat, ha nincs becsomagolva, védőgázzal körülvéve, stb, hanem az eladó szeleteli és papírba csomagolja, lényegesen olcsóbb.


Később még biztos lesz pár ötletem, egyelőre ennyi...

Sokat segítene, ha megírnád, hogy mi van otthon, tészták, húsok, konzervek, zöldségek, ilyesmi, úgy könnyebb kitalálni, hogy lenne a legolcsóbb. :)

2011. nov. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%

23.27-es vagyok...

Én is elnéztem, ha kétéves gyerekről van szó, uzsonnára, tízóraira vegyél neki háztartási kekszet, valami olcsóbb joghurtot, egy-egy szem almát, müzliszeletet, ezek nem olyan vészesen drágák hat napra, és szerintem két évesen jóllakik vele.

Ami még eszembe jutott: Lidl-ben lehet venni ilyen mélyhűtött leveles tésztát, azt megtöltheted akármivel (virslivel, bolognai maradékkal, zöldségekkel, lekvárral, gyümölccsel, stb.), készíthetsz belőle kis kifliket, ezek jók reggelire, vacsorára, vagy a gyerkőcnek napközben. Egy csomag (fél kiló) ilyen tészta 150-200Ft, és tényleg szinte bármivel megtöltheted, amit otthon találsz.

Aztán még mindig töröm a fejemet, hátha eszembe jut még valami. :)

2011. nov. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Nézz körül, mi van otthon. Elsődlegesen azokat igyekezz felhasználni. Ha van otthon gríz vagy zabpehely, abból jó egy vacsira a tejbegríz vagy zabkása. Ha van maradék krumpli, vöröshagyma meg némi maradék a hűtőben, abból lehet tepsis krumpli - én úgy szoktam csinálni, hogy felkutatom a kolbászvégeket és maradék sajtokat (rendetlen hűtősök előnyben :D) és azokból csinálom meg.

Krumplis ételnek isteni a dödölle, egyik napra próbáld meg. Elé pl. hagymaleves, az nagyon olcsó és ha jól fűszerezed, isteni. De érdemes, ha mész tescoba, venni egy nagy adag leveszöldséget. 300 Ft, kijön belőle 4-5 liter leves. Hozzá már csak tészta vagy galuska kell (nyilván ha van még egy tojás a hűtőben, akkor ne most vegyél levestésztát).

Gondolkozz alapvetően olcsó alapanyagokban, nekem a krumpli-hagyma-káposzta szentháromság a mentőöv, ha elúszunk anyagilag, ezekből rengetegféle ételt lehet készíteni és elvileg egészségesek is. Már persze ha a kicsi megeszi. A tésztás ételek annyira nem jók szerintem, egyrészt mert drágábbak, másrészt mert abban tényleg nincs semmi, csak kalória.

2011. nov. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
77%

Csirke farhát húsleves. A főtt hús összesütése rizzsel. Krumplis ételek (paprikás krumpli).


Amúgy amikor nekem volt ilyen nehéz időszakom a hitel kártyával oldottam meg az hónapvégi likviditási problémákat, amit aztán 10.-ig vissza fizettem így nem került semmibe. Sok hasonló idegeskedéstől óvott meg.

2011. nov. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
88%

Rántott leves, üres fött rizs,

lencse, sárgaborsó fözelék

10 kg krumpli 600 ft környékén el lehet kapni ha csak héjában fözöd minden étkezésre adhatod.

1 doboz margarin, lekvár

2011. nov. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
43%

Szia!

Először tényleg nézz körbe mi van otthon.

Gyereknek tízórai, uzsonna: alma, müzliszelet, túrórúdi, stb. amiket szeret, de akár szendvicset is készíthetsz neki szerintem.

Reggeli: müzli, gabonapehely, tojásrántotta, bundás kenyér, píritós

Ebéd: krumpli főzelék, káposzta főzelék, tökfőzelék, spenót, zöldbableves, vagy főzelék, fejtett bab leves, vagy főzelék.

Illetve tudok még a babhoz egy jó receptet is:

Babkonzervet lecsöpögteted, vagy ha nem konzerv akkor megfőzöd. Olajban, megpirítasz egy fej hagymát, szórsz rá pirospaprikát, és felengeded annyi vízzel, hogy ellepje, hagyod felforrni, belekeversz egy kb. egy pohár tejfölt(ha nagyobb adagot csinálsz akkor kettő is mehet, vagy egy nagy), hozzákevered a babot, és hagyod, hogy összeforrjanak az ízek. Kb. fél kiló lisztből, egy csipet sóból, egy tojásból, és kevés vízből tésztát készítesz. Kinyújtod, és spagetti tésztának megcsinálod. Ha nem szeretnéd házilag csinálni akkor jó hozzá a bolti is, de házival mi jobban szeretjük. Kifőzöd a tésztát, a szokott módon, lecsöpögteted, átmosod, és összekevered a babbal. Tálaláskor tejfölt adsz hozzá. Hamar megvan, és laktató.

Remélem tudtam segíteni. :)

19L

2011. nov. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!