Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kefír készítése? Felforralt,...

Kefír készítése? Felforralt, majd visszahűtött házi tejbe belekeverek kevés kaukázusi kefírt.

Figyelt kérdés

Így kefír lesz a tejből?

És benne lesznek azok az értékes baktériumok, amik a kaukázusi kefírben is?



2012. jan. 7. 23:08
 1/5 anonim ***** válasza:

nem,mivel a forralt tej már nem fog megaludni.

forralás nélkül keverd bele kefírt

2012. jan. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pasztőrözni kell.Tehát lehető leggyorsabban 6o fok fölé hevíteni,majd gyorsan lehűteni.És,ha már legfeljebb szobahőmérsékletű,akkor keverd bele a kefírt. Használható lesz így is,bár a kefírt nem így készítik,ez a joghurt készítési módja,annyi differenciával,hogy a joghurtot a 45 fokosra hűtött tejbe kell keverni,és ezen a hőfokon tárolni több órán át.A kefír csak szobahőmérsékletet igényel.
2012. jan. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 doboszoli ***** válasza:

Szoktam készíteni, a következő módon:

Egy doboz 330-as kefír két liter tejet, mintegy 12-15 óra alatt "változtat" kefírré. Az idő múlásával, az anyag sűrűsödik, krémesedik.

Csak a 2,8-as zacskós tejből sikerült eddig, sem a másfeles, sem a dobozos nem lett jó.

Simán keverd bele egy habverővel, és lefedve hagyd a konyhaasztalon, utána be a hűtőbe.

Ízben, állagban teljesen megfelel a gyári kefírnek, beltartalmi értékéről majd beszámol, aki ért hozzá...!

2012. jan. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tegnapelőtt este felforraltam a tejet, visszahűtöttem szobahőmérsékletre, kevertem bele kaukázusi kefirt. Ma reggelre teljesen "megalvadt", most betettem a hűtőbe, hogy hideg legyen.

Meddig áll el a hűtőben vajon?

2012. jan. 8. 08:37
 5/5 doboszoli ***** válasza:
Két-három nap, utána elkezd kiválni a savó.
2012. jan. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!