Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Rossz a Húsdarálom? Vagy csak...

Rossz a Húsdarálom? Vagy csak béna vagyok?

Figyelt kérdés

Fasírtot akartam csinálni ma este, elfelejtettem venni darálthúst, de a fagyóbvan volt egy adag hús, úgy gondoltam hogy ezt ledarálom.

Darálás közben nem olyan szép gilisztaszerűen jött ki a hús hanem mócsingokban.Mi lehet a probléma? a daráló ezer éves kézi daráló, én még soha nem daráltam húst, lehet hogy kiolvasztott húst nem szabad darálni? vagy nem olyan sertéshús volt amit lehet darálni( pl sertésszűz)?

Most költöztünk külön és még csak most tanuljuk a konyhai praktikákat.



2012. jan. 17. 21:28
 1/6 anonim válasza:
100%
jól raktad össze egyáltalán azt a darálót? :D
2012. jan. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen, legalább is úgyanúgy raktam össze ahogy előtte volt( erre figyeltem).
2012. jan. 17. 21:46
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Valószinüleg a kést - olyan kereszt alakú - forditva tetted be, azt nagyon könnyü eltéveszteni. A fontos, hogy a lyukas tárcsa felé nézzen az az oldal, ami sima, nem levágott - a késnek meg a tárcsának egymásra kell simulnia.
2012. jan. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

Minden húst lehet darálni,azt is,ami előtte fagyasztva volt.

Szerintem kihagytad (vagy hiányzik) belőle a kés elől a tárcsát.

2012. jan. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet hogy életlen a daráló.

De az is lehet hogy semmi baja csak éppen nagy lyukú a rosta amin darálod(kolbásznak való hús), akkor daráld le kétszer.

Gilisztaszerű végeredményt csak az apró lyukú rostán darált hús esetében kapsz.


A sertésszűz tökéletes darálni való hús, és kiolvasztott húst is lehet nyugodtan darálni.

Sertésnél nem jellemző a darálhatatlan hús.

Azt a húst problémás ami inas, pl a csirkecombhús.


Üdv

2012. jan. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha tutira jól raktad össze,akkor két dolog lehet. Vagy életlen a kés,vagy nem fekszik neki a rostának, ez öreg darálóknál simán előfordulhat,mert a kés a sok élezés után megkopik.Ilyenkor a csigára a kés alá kell egy négyzetes alátét,ami 2-3 mm-el eltolja a kést.Vagy veszel hozzá egy új kést,és akkor mind a két probléma egyszerre oldódik meg. A többi része egy ilyen húsdarálónak,amíg el nem törik valami,örökös. Sok sikert a különéléshez.
2012. febr. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!