Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Marhanyelvhez kellene segítség...

Marhanyelvhez kellene segítség, párom "meglepett" 1-gyel, de kicsit undorodom attól és nem tudom, hogy kell elkészíteni?

Figyelt kérdés
Ő nagyon szereti, de én még sosem ettem, meg nem is tartom valami gusztusosnak, de kitalálta,hogy akkor fogadjunk valamiben és ha nyer, akkor veszünk marhanyelvet, én elvesztettem a fogadást így vett egyet, de fogalmam sincs mit csináljak azzal, meg kissé bizarr. Ötletek,tapasztalatok?
2012. ápr. 4. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Mint a sertés nyelvét:

Disznóöléskor a sertés nyelvét (vesével, szívvel együtt) először megfőzük annyira, hogy a külső rétegét utána késsel könnyen le tudtuk szedni a nyelvről. (A vesét, szívet másképpen készítettük elő).

Amikor ezzel készen voltunk, a nyelvet, vesét, szívet felszeltük, és ragulevest, vagy "korhely-levest" főztünk belőle. Finom volt!

Ha most neked csak a nyelve van, akkor vehetsz hozzá egy kis marhahúst, és azzal együtt készíthetsz belőle levest.

2012. ápr. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Csak annyi ideig kell előfőzni, hogy a külső réteg megfehéredjen. Ha kihűlt vágd keresztbe-hosszába ketté (könnyebben tudod fogni), és kiskéssel, mint a krumplit vagy almát hámozod, leszeled róla külső, előfőzés során megfehéredett réteget. Utána ezeket a darabokat kb. fél cm-es vastagságúra szeld fel, mert ha nagyobbra hagyod, sokáig kell főzni, mire megfő.

Természetesen a levest tiszta vízben tedd fel, az "abalét" nyugodtan kiöntheted.

2012. ápr. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 doboszoli ***** válasza:

Kérésre:

Én puhára főzném sós, fokhagymás, hagymás vízben, ha megfőtt hideg vízbe mártva lehúzni a külső fehér bőrét, és vagy natúran tormával, vagy fokhagymával, borssal, piros paprikával fűszerezve,(mint az abált szalonnát) fogyasztanám.

Másik lehetőség macerásabb. Két hétre besózni mint a szalonnát, majd megfüstölni, úgy főzni. Királyi eledel, és így készen aranyárban mérik.

Te döntesz! Jó étvágyat hozzá!

2012. ápr. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Köszi, ez jó!
2012. ápr. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gazdasszony válasza:
Csatlakozom, mennyei étel. Mindenképpen csak egybe főzd!
2012. ápr. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!