Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mit szoktatok csinálni az...

Mit szoktatok csinálni az elhasználódott sütőolajjal? És mi lenne a helyes megoldás?

Figyelt kérdés
u.i. a párom szerint elég a wc-be önteni, de kétségeim vannak.

2012. ápr. 29. 15:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
6%
Begyújtani vele a kazánba, beletankolni dízel autóba.
2012. ápr. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
31%
Én úgy oldom meg, hogy csak egyszer-kétszer sütök ki benne pl. rántott húst, vagy fasírtot, utána elhasználom más ételek, pl. sűlt húsok, stb készitésénél, természetesen csak olyanoknál, ahol nem számít, hogy esetleg kicsit fűszeresebb az íze, mint a fasírt, amit említettem.Szép lassan elfogy.Ha sok van, benzinkutaknál le lehet adni, így tudom, lefolyóba, wc-be önteni nem szabad.
2012. ápr. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
A MOL kutakon le lehet adni ..
2012. ápr. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
23%
le kéne adni. De mivel nem nagyon használok olajat (és sok olajban végképp nem sütök semmit) nálunk nem marad.
2012. ápr. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
69%
Hőenergiává alakul a cserépkályhában.
2012. ápr. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
13%
A kutyák kajájába keverem.
2012. ápr. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, panelházban sajnos a cserépkályha nem jöhet szóba, kutya sincs, marad a leadás, esetleg erre van valami spéci tárolókanna, vagy bármilyen üdítőitalos műanyag flakon megteszi?
2012. ápr. 29. 16:54
 8/21 anonim ***** válasza:
97%
Van ilyen piros kanna, amit a kúton kaphatsz. Bővebben: [link]
2012. ápr. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
31%
Néha beleöntöm valamibe és utána abba sütök krumplit, tojást.........
2012. ápr. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Veszek 5 literes kannában olajat, otthon szétöntöm 1 literesekbe- hát ezeket előre be kell gyűjteni. Az 5 literesbe aztán beleöntögetem a fáradt olajat. Ha csak krumpli sült benne, fánk, lángos, azokat leszűröm egy 6. literesbe,:)) és azt még lehet újra használni. Csak az üledékes, vizes - halsütés- kerül a nagyba. Aztán ha összejön 2-3 nagy flakonnyi, a párom beviszi az AKSD telepre. Régen telt arra is a városnak, hogy egy évben 3-4 szer járt egy veszélyes hulladékokat begyűjtő kocsi. Addig a pincében tároltuk az ilyeneket.

WC-ben nem önteném le, udvaron sem locsolgatnám szét, de kertesben könnyebb. Nem is gondoltam eddig erre, hogy én a maradék ételt zutty a komposztra, de mit csinálnak vele a 10. emeleten? Mindent meg kell enni:))

2012. ápr. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!