Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mit szoktatok csinálni az...

Mit szoktatok csinálni az elhasználódott sütőolajjal? És mi lenne a helyes megoldás?

Figyelt kérdés
u.i. a párom szerint elég a wc-be önteni, de kétségeim vannak.

2012. ápr. 29. 15:42
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
57%
Ha van olyan ismerősöd, akinek van traktorja, akkor neki odaadhatod, ő bele tudja keverni az üzemanyagba.
2012. ápr. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
27%
Én komposztálom. Megy a zöldséghéj meg a tojászacc közé.
2012. ápr. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Ezek nagyon hasznos tanácsok, terjesztem az ismerőseim körében. Amint lehet meglátogatom a benzinkutat is.
2012. ápr. 29. 21:03
 14/21 anonim ***** válasza:
Bármilyen flakonban leadhatod. Én egyiket egy üdítősbe gyűjtöttem. Nem nagy fáradság és legalább ennyit tehetek a környezetemért.
2012. ápr. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
91%

Hogy ki mit tart jónak, ki mit tesz az olajjal, az egy dolog.

Megint más a hivatalos tudományos álláspont és a törvények.

– Ezek szerint az egyszer már használt olajat nem szabad újra használni (Az olyan fritőzökben, amelyben van megfelelő szűrő, az olaj nem tartalmaz éget részeket, az olaj maga nem égett meg, a leírás szerint több alkalommal használható.). Nem adjuk sem embernek, sem kutyának.

– Veszélyes hulladék, csak gyűjtőhelyen szabad leadni.

2012. ápr. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Én lehetőleg csak egyszer használom, megy az ásványvizes üvegbe, majd onnan a gyűjtőbe.
2012. ápr. 30. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"Köszönöm, panelházban sajnos a cserépkályha nem jöhet szóba, kutya sincs, marad a leadás, esetleg erre van valami spéci tárolókanna, vagy bármilyen üdítőitalos műanyag flakon megteszi?"


A saját flakonja tökéletesen megfelelő, most nyáron és is abba öntöm vissza, és tartalékolom a fűtési szezonra.

2012. ápr. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
A mi lakótelepünkön rengeteg idős él, aki többnyire otthon sütöget, nem mozdul ki csak ha muszáj, viszont nem láttam egyikőjüket sem a benzinkút fele botorkálni flakonokkal. Az biztos, ha megnéznék, hogy mindenki betartja-e a törvényt, nagy hiányosságokat találnának. Majd felvetem egy lakógyűlésen is a kérdést :)
2012. ápr. 30. 22:04
 19/21 anonim ***** válasza:
0%

Minden bizonnyal nagy népszerűségre fogsz szert tenni a kérdéseddel.

Szinte magam előtt látom, mert olyan életszerű, hogy a 70 éves anyám kibiciklizik a 4 km-re lévő benzinkútra, hogy leadjon fél liter egyszer használt szotyiolajat.

Viccesek tudnak ám lenni a sötétzöldek.

2012. máj. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
71%
Nem csak az állampolgártól kell elvárni, hogy környezettudatosan gondolkodjon, hanem az önkormányzatnak is kellene segíteni rendszeres járattal. Van olyan település, ahol mondjuk hétfőn a papírt, szerdán az üveget, pénteken a háztartási hulladékot szállítják el. Az emberek megtanulnak szelektálni. A mi utcánkban alig ha tízen fizetünk szemétszállítást. A múltkor egy utcánkbeli a szemem előtt dobta a buszváró kukájába egy zacsiban a szemetét, ugyanez a szelektív konténerbe dobott egy nagy szatyor lekaszált füvet. Szóljak neki? Olyan hülye, hogy nem volna megállásom. Mások az utcánkban kidobnak a kocsiból egy-egy nagy zsák szemetet, így oldják meg, hogy nem fizetnek szemétszállítást. Egyébként ha nem volna kocsink, én sem mennék a város másik végére leadni a flakonokat. Szóval kétoldalú dolog ez.Mikor társasban laktunk, egy nap a felettünk lakó marhának eldugulhatott a lefolyója, kompresszorral adott neki, s egy perc alatt a hófehér konyhánk falát zöldségmaradékok, meg a franc tudja mik beterítették.Még a hűlni tett meggylevesem tetején is úszkáltak ilyen zsíros, fekete sz.ok. Lehívtam, hogy nézze meg, mit csinált. És adtam neki egy kis szűkítőt, hogy ami azon átmegy, az nem okoz bajt, de ha letömködi a tyúkbelet is, az valahol fel is fog bukkanni. Hülye, felelőtlen emberek vannak a közösségekben.
2012. máj. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!