Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Miből csinálnátok a húrokat...

Miből csinálnátok a húrokat egy gitár tortára?

Figyelt kérdés

Egy gitár formájú tortát szeretnék csinálni, és szeretném, hogy élethűen sikerüljön. A húrokra viszont semmi ötletem... Ti miből csinálnátok? :)


Előre is köszönöm a segítséget!


2012. máj. 2. 12:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nem túl nagy a torta akkor olvasztott cukorból.
2012. máj. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hoszú vékony gumi cukor, vagy marcipán csikok,
2012. máj. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Így van, ahogyan az első írta. Olvassz meg cukrot és egy kis vizet, hagyd karamellizálódni, aztán olajozott felületre csorgasd ki kanállal és húzd el egyenes, hosszú szállá. Utána nagyon óvatosan tedd a torta tetejére.


Nem tudom, hogy mennyire voltam érthető, de itt egy kis film a dekorációról. Neked csak annyit kell tenned, hogy egyenes szálat próbálsz húzni.


http://www.youtube.com/watch?v=k5wQhJIHaCk&feature=related

2012. máj. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket, megfontolandó mind. Sajnos elég nagy a torta, és 6 húr kell rá. Hogy én hogy fogok 6 db vékonyka cukorrudacskát kihúzkodni, az rejtély. :)

Meg az is, hol lehet vajon kapni 50 cm-es hosszú gumicukrot. :)

2012. máj. 2. 14:15
 5/9 H.$z@ndr@ válasza:
vehetsz gyúrható marcipánt és abból is tudsz nyújtani hosszú szálakat, ha túl lágynak látod pici porcukrot szórsz rá és keményebb lesz
2012. máj. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Vagy esetleg fehér csokiból csinálhatsz plasztik csokit, ami állagra olyan mint a marcipán, csak talán kicsit olcsóbb.


Több recept van a neten, én ezt próbáltam ki, 6 fél méteres húrhoz szerintem minimum dupla adagot csinálj.


[link]

2012. máj. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja utolsó vagyok, ha lehet akkor a kész tortáól kérnék képet! :) Függetlenűl hogy miből lesz a húr! :)
2012. máj. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Húú, tök jó ötlet mindkettő! Egyszer csináltam már plasztik csokit,de most eszembe sem jutott. :)

Mindenképpen rakok majd fel képet. 9-én csinálom. :)

Köszönöm a válaszokat!

2012. máj. 4. 07:42
 9/9 A kérdező kommentje:

Így sikerült végülis:


[link]


Mindenkinek köszönöm mégegyszer :)

2012. máj. 29. 07:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!