Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ételek csirkemellből? Ti mit...

Ételek csirkemellből? Ti mit csinálnátok belőle, illetve hogyan készítenétek el?

Figyelt kérdés

Csirkemellből szeretnék készíteni valami ételt, de fogalmam sincs, hogy mit, mivel ma vendégek érkeznek hozzánk. Szeretnék valami változatosat, mert eddig csak kisütöttem, kicsit fűszereztem és krumplival tálaltam. De most jó lenne, ha valami változatos kerülne az asztalra.

Van egy másfél éves kislányom, neki nem adok túlzottan fűszeres ételt, és most nem csak ő lesz az egyetlen gyerek itt nálunk. Nekik főzzek külön?

Vagy tudtok olyan ételt, amiből ők is bátran ehetnek?

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2012. márc. 15. 12:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajtos husi. Igaz, hogy valakik szerint egyszerű és unalmas de nálunk ez mindig hamar elfogy és a gyerekek is kedvelik.


Kikened a tepsit, mintha simán megsütnéd a húst, kitöltöd a tepsit vékonyra vágott szeletekkel, kensz rá tejföl (vagy natúr joghurt) és majonéz keverékét, majd szórsz rá bőven reszelt sajtot és így megsütőd. Ha gondolod, akkor fűszerezheted is (nálunk van aki miatt nem lehet, de így is finom).

2012. márc. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez nagyon jónak tűnik! :)
2012. márc. 15. 12:35
 3/10 anonim ***** válasza:

Én múltkor ilyet készítettem, nagy sikere volt: [link]

Szerintem nem túl fűszeres, de ízlés szerint, érzéssel adagold őket, nem muszáj annyit tenni bele, amennyi a receptben van.

2012. márc. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

én sokszor csinálom gyümölccsel,nálunk nagyon szereti a férj+gyerek is.pl.barackos cs.mell,felkockázod a cs.mellet,vajon megpirítod,hozzáadsz 2 dl húslevest felkockázott barackot(befőtt,kajszi v őszi),együtt párolgatod éspárolt rizzsel tálalod.vagy cs.mellet felszeleteled nagyobb darabokra,vajon kisütöd,lerakod egy tál aljára,rá ananászbefőtt,meglocsolod tejszínnel rá egy kis sajt,míg megpirul a sajt,addig sütöd a sütőben.

vagy lehet ugyanígy,csak ananász helyett paradicsomot teszel rá,karikákra vágva+mozzarella sajtot,ez is nagyon finom.most pl. cukkinisen csináltam,felkockáztam cs.mellet megsütöttem vajon,hozzáadtam a kockára vágott cukkinit,mikor picit megfonnyadt,leöntöttem mascarpone +tejszín keverékkel.

2012. márc. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Fú, mind tökéletes. Köszönöm, ha lesz időm, mindet kipróbálom! :)
2012. márc. 15. 12:50
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt csinálok ma,csirkemellet.

Felcsíkoztam,krumplival,hagymával és fűszerekkel sütőbe tettem és tejföl+tejszínt öntöttem rá.

2012. márc. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Sörtésztában kisütve is finom.
2012. márc. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Én tegnap csináltam csirkemellet, így:

A csirkemellet felcsíkoztam, megmostam és kevés olajon megpirítottam. Közben tejet öntöttem egy fazékba, majd bele a sajtszószt. Azt összekevertem a serpenyőben lévő csirkemellel. Egy másik fazékba vizet öntöttem, kis olajat tettem bele, egy kis sót, bele a tésztát, és értelem szerűen megvártam, amíg az megpuhul, ehetővé válik. A megfőtt tésztáról leöntöttem a vizet és összekevertem a már összekevert sajtszószos csirke keverékkel.


Nagyon ízlett mindenkinek. :)

Talán még úgy fokozhatod a hatást, hogy egy tálban beteszed a szószos-csirkemelles tésztát a sütőbe, szórsz rá sajtot és az összesül.

Az arcokról leolvashatod majd a hatást! :)

Gyors és egyszerű, az én három éves fiam is evett belőle és nagyon ízlett neki. :)


Jó étvágyat!

2012. márc. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha van otthon bacon szalonna, ezt ajánlom:

[link]

Nálunk a gyerekek is imádják, és tényleg pillanatok alatt be lehet tenni a sütőbe. Gyors és nagyon finom. Plusz úgy tűnik, mintha nagyon trükkös konyhatündér lennél. (Persze lehet, hogy az is vagy.) :)

2012. márc. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Valóban, most jobban jönnek a gyors ételek, mert egyszerre több felé is kell figyelnem.


És köszönöm mindenkinek a választ! :)

2012. márc. 15. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!