Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan csinálnátok házi...

Hogyan csinálnátok házi krémesből tortát?

Figyelt kérdés

A szüleimnek lesz a születésnapja, és nagyon szeretik a házi krémesemet. Gondoltam, valahogy megpróbálom összehozni, hogy torta formájú legyen, de nem tudom, kibírná-e, ha pl. marcipánnal borítanám. Vagy csokival vonjam be? (Az a gyanúm, hogy az le is olvadna)

Ti hogy csinálnátok? Előre is köszönöm a segítséget! :)


2012. márc. 22. 05:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Sütsz kerek piskótát( vagy,ha vajas tészta,akkor azt süsd tortaformában.) Töltsd meg,és fagyaszd ki. Utána bevonhatod marcipánnal,vagy csokimázzal is. Bár krémesre inkább a fondant illik.
2012. márc. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A torta forma az adott ha formába sütöd.

Én úgy csinálnám, hogy nem csak az alján és a tetején van leveles lap, hanem a krém közt is.

Olyan másfél centi krémre ismét lapot raknék, és úgy megint krém.

Csokiból inkább a fehér csokit tudnám hozzá elképzelni, kicsit hagyd hülni a csokit hogy ne legyen forró de még fojós és akkor nem fog a krémben kárt tenni.

2012. márc. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
én így csináltam meg: [link]
2012. márc. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A marcipán nem illik hozzá, inkább csokival vond be, nem tudom, miért olvadna le róla.

Ha kerek formában sütöd, akkor torta formájú lesz, ha túl sokat változtatsz, akkor már nem az az ize lesz. A csokibevonatra más szinü csokival irj valami rövid szöveget, az elég diszitésnek.

2012. márc. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
33%

Piskótából krémest?

ÉÉééérdekes. Csak azt nem értem, hogy aki nem ért hozzá, miért szól hozzá.

A krémesnek speciális tésztája van, ami könnyen törik. Szerintem ne trükközz vele, a szüleid örülni fognak, ha HAGYOMÁNYOS módon kapják. Jó a négyszögletes alakú, és ha a valódi krémest szeretik, akkor ne rontsd el különféle mázakkal. Az eredeti recept szerint porcukrozni fogják a tetejét. A szüleid nem lesznek csalódottak, ha a kedvencüket készíted, de csokimáz vagy baromi édes marcipán nélkül, ami csak rontana rajta.


Ha ragaszkodsz a tortaformához és csokibevonathoz, meg a gyertyákhoz, akkor csinálj egy kisebb tortát (bármilyet) és mellé krémest. De szerintem elég lenne a krémes, és rá egy marcipán tábla, hogy boldog születésnapot. (Ezt cukrászdában tudod megvenni.) A kérmes kihült állapotban éles késsel viszonylag szépen szeletelhető, akkor megpróbálhatsz kör alakot vágni bele, de sok lesz a hulladék, és utána a "tortát" nem igazán jól lehet majd szeletelni cikkekre.

2012. márc. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
33%

A másik meg a lap-krém-lap... borzasztó... a két krémréteg közti lap el fog ázni, nem lesz ropogós finom, pedig a krémesnek pont az a lényege. Meg az, hogy vastag krém, kevés tészta. Így meg lenne egy sok ázott tésztás valami, ami nyomokban krémest tartalmaz.

Én ezt nem értem. Ti még sosem ettetek/láttatok/csináltatok krémest?

2012. márc. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kedves 6. válaszoló!

Nem a többiek védelmére mondom, de többféle krémes létezik. Nézz utána ezeknek és megérted az előttem szólókat akik tanácsot próbáltak adni jó szándékkal. Amerikai krémes, rakott krémes, diplomata krémes. Piskótás, többlapos mindegyik. Hidd el rengetegen imádják ezeket, köztük én is.

2012. márc. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%

A 6. válaszolónak igaza van, ha KRÉMEST emleget valaki, akkor a hagyományosra gondol nagy valószinüséggel. Ha valamilyen speciális variációt értett volna a kérdezö, akkor azt irta volna.

A középsö lap tényleg szétázna, szerintem a legegyszerübb, ha a krémes lapjait kerekre vágva süti meg a kérdezö és úgy állitja utána össze, mint a belinkelt nosalty receptben van.

Csokival be lehet vonni, de én nem tenném, a gyeryákat meg inkább valahogy máshogy oldanám meg, nem erre téve.

2012. márc. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
57%

Házi krémesről volt szó... Nem amerikairól és nem diplomatáról, de mindegy.

Szerinted VALÓDI segítség az, ha valaki olyan dolgot ír, ami biztosan nem lesz jó vagy nem valósítható meg? Érdekes megközelítése a segítség fogalmának.

2012. márc. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kérdező Így csináld meg! [link] 6. Nem érted. Te azt írtad az ő ötleteikre hogy az úgy nem jó, borzasztó, pedig létező és finom sütemények. Leszóltad úgy, hogy nem is ismered. Lehet hogy a kérdező eredetileg nem olyat akar, de mondjuk megtetszik az ötlet neki.
2012. márc. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!