Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A padlizsánkrém készítésekkor...

A padlizsánkrém készítésekkor miért nem érintkezhet fémmel a padlizsán?

Figyelt kérdés
Azon kívül, hogy "bebarnul"... abban nem látok nagy problémát. :)
2012. máj. 4. 10:21
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Azért mert megkeseredik. Az már nem csak esztétikai probléma :)
2012. máj. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! :)
2012. máj. 4. 10:24
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
Mert kesernyés íze lesz utána. Sajnos én is így jártam a múltkor, megsütöttem a padlizsánt és utána kis késsel pucoltam meg és vágtam fel és bizony kesernyés lett. :(
2012. máj. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Mi mindig botmixerrel csináljuk, de így tényleg nem olyan jó. Egyszer ettünk igazán finomat, amit parázson sült padlizsánból csinált egy ismerősünk. Teljesen más íze volt...
2012. máj. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is így tudtam, de ez hülyeség. Mindegy, mivel vágod fel, én eleinte kínlódtam műanyag késsel/kanállal, mégse lett jó. Aztán hallottam, hogy szeletelés után be kell sózni, 15 percig állni hagyni, utána letörölni a levét, amit a só hatására eresztett, és akkor nem keserű.

Azóta fémmel vágom és soha nem keserű.

2012. máj. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Parázson pedig azért finomabb, amiért pl. a sült szalonna is jobb, ha tábortűznél sütöd, nem serpenyőben. A tűz teljesen más ízt ad neki, mint a gáz- vagy villanytűzhely.
2012. máj. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

Régen szinte kizárólag vaskések voltak a háztartásokban, ami a padlizsánnal érintkezve oxidálódott, emiatt barnult meg és fémes íze lett.

ma már a kések minőségi acélból vannal, bevonatosak, vagyis nem oxidálódnak.

a keserű ízt nem a kés okozta. a szeletelés utáni sózás, majd a lé leitatása a megoldás a keserű íz kikerülésére.

2012. máj. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%

Ez olyan baromság, mint hogy a májat nem szabad sózni főzésnél.

Hát én mindent sokkal lazábban csinálok, mint mondjuk anyukám, vagy anyósom. És jobban is főzök:)


Utolsó jól leírja az igazi okot. Padlizsán és padlizsán közt különbség van, de nem a késben kell keresni a hibát.


De néhány tipp a tökéletes végeredményért:

- a hagymát laskára vágd, ne kockára, ha szereted rusztikusan. Jót tesz neki, ha nem csak üvegesre pirítod, hanem karamellizálod, jó barnára (de nem égett keserűre).

- a padlizsánt érdemes alufóliában, tűzön pirítani. Kissé füstöt ízt kap, csodálatosan finom lesz.

- a padlizsánt nem turmixolom, hanem villával áttöröm, aztán hozzákeverem a hagymához és átpirítom együtt is.

- só, bors, fokhagyma, esetleg kis borsikafű.

- olaj helyett libazsíron pirítod a hagymát.


Ez olyan lesz, amit mindig emlegetni fognak:)

2012. máj. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosnak bizonyulnak! Annyit még áruljatok el, hogy hűtőben, légmentesen lezárva meddig áll el? :)
2012. máj. 4. 17:16
 10/10 anonim ***** válasza:
2-3 napig biztosan, de nálunk 1 nap alatt elfogy. Akármennyit csinálok. :)
2012. máj. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!