Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Bodzaszörp. Miert peneszesedet...

Bodzaszörp. Miert peneszesedett meg a 3. napra?

Figyelt kérdés

[link]

A leirtak szerint csinaltam. Nem szol rola a cikk, de hüvös helyre (spajzba) tettem, es egy feher papirlappal letakartam. (Sima A4-es.)

A 2. nap leszürtem az egyik üveget, ez most is nagyon finom! Mivel az izen ugy ereztem, kicsit meg lehetne erni hagyni, a többit masnapra terveztem leszürni - ezek megpeneszesedtek.



2012. jún. 4. 14:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem jól mostad ki az üvegeket, nem jól sterilizáltad ki őket. Öntsd bele egy lábasba, úgy, hogy leszűröd, forrald fel újra, és töltsd tiszta, steril üvegekbe.Dugaszold le, és tedd száraz dunsztba, ha nem teszel bele natrium benzolátot.
2012. jún. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Szaraz dunszt?! Ilyesmiröl nem is a recept, es megis "csodas" a leiras szerint!

Pont azert fogott meg ez a recept, mert nem kell vele sokat jatszani.

Ugy tudom, a natrium benzoat a tartositashoz kell, hogy majd tovabb elalljon. Nehany recept szerint, 2-3 nap allas, leszüres utan kell hozzatenni, hogy majd tovabb elalljon. De ezzel nem akartam jatszani.

Csak azert csinaltam, h a kislanyomnak egy elmeny legyen, vele allitottam össze, naponta keverheti, együtt leszürjük...stb, es par napig fogyasztjuk, eltevesre nem gondoltam, azzal tenyleg nincs idöm.

2012. jún. 4. 15:44
 3/16 anonim ***** válasza:
Bocsi, de nem néztem meg a linket. Azt hittem, hogy télire akartad elrakni. Akkor ebben az esetben, ha újra forraltad, tedd a hűtőbe, ha kihűlt.
2012. jún. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Hat aminek a tetejen peneszdarabok usznak, azt mar csak kidobni tudom... De nem ertem, hogyan peneszesedhetett meg?

Sterilizalasrol sem ir a recept - csak rendesen mososzerrel kimosott, majd hasznalat elött forro vizzel kiöblitett üvegekbe tettem.

2012. jún. 4. 16:06
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem leszüres utan peneszesedett meg, hanem 2-3 napig kell allni hagyni es napi egyszer kevergetni, es a 3. napra, meg leszüres elött.

/ha felreerthetö/

2012. jún. 4. 16:07
 6/16 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy mielött szedted, esett az esö? Ugyanis nekem a legtöbbször semmi baja a bodzaszörpnek, nem teszek bele semmiféle tartósitószert sem,mégis évekig eláll, kivéve, amikor (eleinte, amig nem figyeltem erre), esö utáni napon szedtem és úgy kezdtem késziteni. Amióta legalább két száraz nap után szedem csak le a virágot, nem történt még ilyen.
2012. jún. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igen, aznap delelött esett, delutan szedtem le. De nem ertem, ez hogy függ össze? Ha ugyis megmossuk keszites elött, ez nem ugyanaz a hatas?
2012. jún. 4. 16:50
 8/16 A kérdező kommentje:
Amugy hogy csinalod, h tartositoszer nelkül elall, leirnad a pontos receptet es elkeszitesi modot?
2012. jún. 4. 16:52
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Mert nem ittad meg.
2012. jún. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

NEm tudom én sem megmagyarázni, hogy mi a külnöbség az esö és a mosás között, ez csak tapasztalat.


A receptem:


30 dkg bodzavirágot meg 1 karikára vágott citromot (öehetöleg bió, vagy nagyon alaposan megsúrolt) leöntök 2 liter hideg vizzel és hüvös helyen tartom két napig.

Utána leszüröm, a citromokat kicsit kinyomom a szüröbe, belekeverek 2 kg cukrot és majdnem forrásig melegiten állandóan kevergetve. Utána azonnal kiforrázott és lecsurgatott (NEM eltörölt) csavaros üvegekbe töltöm, lezárom és száraz dunsztba rakom (azaz betakarva lassan hütöm ki).

Semmi mást nem csinálok vele, nem teszek bele semmi mást, de amióta figyelek, hogy ne esö után szedjem, azóta akármeddig eláll. Éppen tegnap kezdtem meg egy "elbújt" üveget 2010-böl, semmi baja sincs, csak a szine lett sötétebb.

2012. jún. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!