Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Háziasszonyok, ti is lefáradto...

Háziasszonyok, ti is lefáradtok a karácsonyi sütésben vagy csak én vagyok tápos?

Figyelt kérdés
Mézeskalácsot csináltam 1,5 kg lisztből, viszont a hátam megszakad, egész nap a tűzhely mellett álltam..stb...Fiatal vagyok...És még akarok jövö hétvégén egy másfajta krémes sütit készíteni. Plusz takarítás..karácsonyi menü...Ti is elfáradtok már a sütésben vagy én tényleg egy gyenge fiatal vagyok?

2012. dec. 14. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
én is elfáradok benne, pedig szerintem én fiatalabb vagyok mint te (19) hétköznap suliban vagyok, péntek délután meg hétvégén meg csinálom a sütiket... de már nagyon unom :/
2012. dec. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Na ezért hagytam fel a karácsonyi sütisütéssel néhány év után. Most már az van, hogy csinálok bejglit, meg veszek egy csomó gyümölcsöt: alma, banán, kivi, narancs, mandarin, ezeket lehet enni, ha jönnek vendégek, akkor összevágok egy csomót egy tálba, nyakon öntöm pezsgővel és kész a bólé alig tíz perc munkával. Még senki nem panaszkodott, ilyenkor az emberek úgyis el vannak telve sütivel, jól is esik, ha valahol gyümölcsöt kapnak desszert gyanánt.
2012. dec. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, pár évvel fiatalabb vagy, én még egy sütit bevállalok, mézes krémest már nem, és még kb 2 kg lisztből mézeskalácsot. OK ebben benne van, hogy a mézesek ajándékba lesznek 5 különböző embernek...de tényleg nem látom a végét, mikor lesz rohadt nagy rend...stb, mert úszik a konyha:S
2012. dec. 14. 19:05
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig apránként csinálom. A mézes tésztáját le is lehet fagyasztani, ha elege lesz az embernek. Mi augusztusban is ettünk mézest, mert le volt fagyasztva a tészta egy gombócban felirat nélkül - kiolvasztottuk, és lett is meglepetés.


Szóval persze, fárasztó, de azért én mértékkel foglalkozom ezzel a részével az ünnepnek. Hiszen nem ez a lényeg. Nem lesz kétféle sütemény - hát egy is elég. De azért egy lesz, ha nem is másfél kiló lisztből, hanem csak kevesebb. Legalább nem hízunk meg :) A gyümölcs is jó ötlet.


Inkább az a fontos, hogy több idő jusson ilyenkor egymásra. Azt semmiképp nem jó, ha a sok munkától ideges vagyok, és leordítom a családomat. Akkor már inkább maradjon poros a polc, az a kisebbik baj.

2012. dec. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Annyit vállalok csak, amennyit még szívesen megcsinálok. Annak én sem látom értelmét, hogy túlsütöm-főzöm magam, és mire eljön a karácsony, már a hátam közepére sem kívánom, teljesen fáradt vagyok, elegem van az egészből...

Szerencsém van, mert a férjem is tudja, hogy a sütik, a karácsonyi ételek nem maguktól teremnek az asztalra, hanem el kell készíteni őket, így ő is úgy gondolkodik, ahogyan én. Inkább legyen kevesebb féle, de mindketten tudjuk élvezni a karácsonyt. Emellett mikor a konyhában vagyok, mindig jön, és érdeklődik, hogy mit tud segíteni.

2012. dec. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen !!! El lehet fáradni : Én évek óta ,ugy oldom meg ,hogy olyan apró sütiket csinálok adventöl amik karácsonyig elállnak. Most biztos sokan lepontoznak,de a krémes sütit rendelek : Minden évben 2 közepes tortát és 10 féle egyéb krémest 2db mindegyikböl : Azért igy mert mindenki mást szeret és igy egyszerübb megrendelni . Ennyifélét nem állnék neki sütni ..
2012. dec. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
OK, én írtam, hogy hogy lesz egy elég nagy adag mézes meg összetapasztom a formákat alakzattá ajándékba, és lesz egy krémes süti......most a mézes felénél tartok és elegem van, nagy a kupi, nem tudom, hogy lehet ebből ragyogó lakás 6 nap múlva és a menüről él még nem beszéltem, de tuti 23-án főzök egy levest...amúgy azért írtam ki ezt a kérdést, mert a szüleim bármikor megfőznek egy komplett étterminél jobb kacsa-liba, göngyölt hús...stb menüt kb 1 nap alatt....én a töredékétől is kikészülök, mint amennyi munka az....
2012. dec. 16. 10:47
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyeseket én is irigylek, hogy mennyire rutinosan tudnak dolgozni a konyhában, hogy annyira gyorsan haladnak a főzéssel.

Ha többfélét főzök egyszerre, előre megszoktam tervezni, hogy mit milyen sorrendben készítek elő/fel, hogy minél jobban haladjak, de szerintem még így is több ideig tart mint néhány ismerősömnek.:(:)

2012. dec. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy elég megterhelő dolog. Nem csak a sütés-főzés, hanem a takarítás is. Én tavaly úgy jártam, hogy Szenteste megindult a szülés, pedig csak a 34. hétben jártam...
2012. dec. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!