Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan süssük a pizzát hogy...

Hogyan süssük a pizzát hogy az alja ne keményedjen meg?

Figyelt kérdés
Mi a titka ennek hogy jó legyen?

2013. jan. 13. 12:30
 1/7 Strigi ***** válasza:
100%
Nekem sosem keményedett meg. Légkeveréses sütőben és felső fűtésű sütőben próbáltam eddig. Szerintem alsó fűtésű (gázos) sütőben elkerülhetetlen.
2013. jan. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Gázos sütőben csinálom, a tepsi aljába olajat öntök és a legfelső szintre teszem. A sütés ideje alatt, egy kis edényben vizet teszek a sütőbe.
2013. jan. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mi a szerepe annak hogy vizet teszel? es milyen helyre teszed a vizet?
2013. jan. 13. 13:06
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A vízzel a gázsütő egyik legnagyobb hátrányát próbálom kompenzálni, mégpedig azt, hogy a tésztát kiszárítsa. Sütés közben a víz felforr, párolog. A legaljára teszem.

Elektromos sütőnél, ugye ez a gond nincs.

2013. jan. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A vizet nyilván alulra kell tenni. Párásítja a levegőt, s ez által egyrészt nem, vagy nehezebben ég le a tészta, ugyanakkor ropogósabb is lesz. Kenyeret is így szoktak sütni (a pizza tésztája is kenyértészta).
2013. jan. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
a párásítás nagyon jó ötlet. én sütőpapírt olajazok be vékonyan, arra nyomkodom a pizzatésztát, nem lesz kopogós kemény az alja, de azért nem is nyers. szép piros, de puha.20 percig nem nyitom ki a sütőt, utána a, ha kell még a feltétnek esetleg még 5 percig továbbsütöm.
2013. jan. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 PureGame válasza:
igazi (!) kemencében. nekem bevált. tuti a végeredmény.
2013. jan. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!