Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mitől lesz nagyon keserű a...

Mitől lesz nagyon keserű a lilahagyma salátám?

Figyelt kérdés

Hagyma, olaj, víz, ecet, só, cukor. Másfajta hagymából készítettem mint a múltkor, mégis nagyon keserű lett. Ismerősnek ugyanez a re

cept isteni finom lett. 20%-os ecetet használok. Ez lehet a baj?


2013. febr. 17. 13:42
 1/7 anonim ***** válasza:
biztos,hogy nem az ecet a baj,
2013. febr. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mit mondott az isteni receeptes ismeros?

Mellesleg a 20 %-os ecet valoban nagyon eros, hiszen meg a 10 %-ost is higitani kell vizzel.

Amikor leszelem a hagymat en mindig leontom egy keves forro vizzel, egy kicsit hagyom benne allni es leszures utan izesiterm so, bors, cukor, ecetes viz. Soha nem keseru.

2013. febr. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól is függ, mi van még a salátában. gondolom nemcsak hagyma. valamelyik összetevő is keseredhet.
2013. febr. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A lila hagyma a ludas! Néha az ember kifog egy keserű vagy egy édes ízű lila hagymát.

Én is voltam már így vele. Ketchupos, lila hagymás mártást csináltam és a főzés végén amikor megkóstoltam akkor keserű volt. A ketchup miatt nem lehetett az mert az édes volt. Szóval a lila hagyma volt a hibás mert ezen a két hozzávalón kívül nem raktam bele mást ami miatt keserű tudott volna lenni.

2013. febr. 18. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Rolee95 válasza:
0%
Rohadt salátát raktálbele.
2013. febr. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Daráltad a hagymát esetleg, nem késsel szelted apróra? Attól állítólag meg tud keseredni.
2018. dec. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 bocipulman válasza:
100%
A lilahagyma amit ma vettem a piacon a szallonázáshoz,ehetetlenül keserű volt.Semmi más miatt nem lehetett rossz a salátád ha sokat áll a lila hagyma ilyen lesz sajna.Ėn már rengetegszer ettem ilyett főleg a kisebb hagymák keserednek meg.
2020. márc. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!