Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ti mivel váltjátok ki az...

Ti mivel váltjátok ki az ételízesítőt?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy egy csomó recept úgy kezdődik, hogy "végy egy adag ételízestőt", na én ezt nem szeretném, mert egy jó része só. Milyen fűszerekkel érhetnék el hasonló hatást?

2013. márc. 4. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Itt egy jó recept:


[link]


De ha nincs idöd vagy lehetöséged, akkor sót és friss zöldségeket (sárgarépa, petrezselyemgyökér, zellergumó) meg lestyán elég hasonló izt ad.


De a legtöbb receptbe teljesen felesleges, mert zöldségféle úgyis van benne, sót úgyis teszel hozzá, és az izfokozó meg csak tönkreteszi az izérzékelést.

2013. márc. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Zöldfűszerekkel, és szoktam néha eltenni szárított zöldségeket, az is megfelelő erre. Egyébként a só nem egészségtelen, semmiféle negatív hatása nincs, sőt, inkább pozitív hatásai vannak. Az ételízesítők a mesterséges anyagok, ízfokozók meg ilyesmik miatt nem jók.
2013. márc. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A kertben termő természetes zöldféléket használom.


A 60-as években, amikor legelőször megjelent (Jugóból hozták át) a delikátot, és használtuk, mint az őrültek.

Egyszer vettük a fáradságot, elolvastuk, hogy miből is áll össze: répa, gyökér .... elképedve soroltuk, hogy ott van kint a kertben, az is van, az is van, és a rengeteg só volt mint tartósítószer.

Szóval miért is használnék gyárilag szárított, tartósított, mesterségesen készített adalékanyagot?

2013. márc. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, persze, én is használok sót, szeretem is, de nem akkora mennyiségben, illetve igazad van, az ízfokozók miatt zavar igazán :)
2013. márc. 4. 19:55
 5/8 anonim ***** válasza:

Semmivel, nem használok.

Az étel attól lesz jó, hogy belerakod azt, amit bele kell, és ez nem az ételízesítő.

2013. márc. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Semmivel. Azzal fűszerezem, amit az étel megkíván. Az egyszerű ételekbe csak sót, borsot (esetleg fokhagymát) teszek, az összetevők meg hadd adják magukat.

Persze ezen felül jönnek a plusz ízek olaszos, kínais, indiais, franciás... stb. És mindenehz rendes fűszer, semmi "alap", meg hasonlók.

2013. márc. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
SEMMIVEL nem helyettesítem,csupán bele rakok mindent az ételbe amit előír,gazdagon bezöldségezem. Szakács tanuló vagyok és TILOS ételízesítőt használnunk.
2013. márc. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szuper! :) Csak azért kérdeztem, mert a környezetemben mindenki hülyének néz, hogy egyáltalán nem használok ételízesítőt, csak rendes, amiből csak lehet, friss fűszereket :)
2013. márc. 5. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!