Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Fűszerek tárolására mi a...

Fűszerek tárolására mi a legpraktikusabb módszer? Hogy könnyen átláthatóak legyenek, de ne is porosodjanak a fűszeres dobozok?

Figyelt kérdés
Eredeti dobozukban gondoltam, nem egyforma fűszertartó dobozokban. Viszont a tasakos fűszerek nem állnak meg a saját lábukon. A fűszeres konyhaszekrényben pedig mindig káosz alakul ki, nem lehet átlátni. Ha meg kiteszem őket sorban egy keskeny polcra, akkor 1-2 héten belül tiszta por lesz az egész.

2013. máj. 22. 08:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálam a tasakos füszerek 1dl ,1,5dl csatos kis üvegekben vannak : Ahoz ,hogy meg tudjam különbözteteni és ne kavarodjak bele : Az üveg aljára kis árcimkét ragasztottam amire ráirtam ,hogy mi van benne. Ilyen ár cimkét már bárhol kapsz kis tekrcsekben 1 kis tekercsen kb 400db kis cimke van : Ha kifogy és mást szeretnél bele tenni akkor csak leveszed az aljárol. Az üvegeket bármelyik háztartási boltban kapsz : Én az enyémeket az Ázsia Centerben vettem 200-300ft volt darabja.


Nekem ilyen van. [link]

2013. máj. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én kis lekváros, mini paradicsomszószos, és egyéb konzerves, csavaros tetejű üvegekben tárolom, felcimkéztem, nekem ez a legpraktikusabb megoldás.
2013. máj. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]


Pont ilyenem van, csak 10 db-os. Biztos-ami-biztos, azért felcimkéztem, és nem kívül hagytam, hogy porosodjon, hanem bent a konyhaszekrényben van helye. Csak benyúlok, kiválasztom, és vissza.

Ha jól emlékszem 100-asban vettem.

2013. máj. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem teszem ki őket, tasakban tárolom. Mire elmenne az aromája, úgyis rég elhasználtam, illetve ami olyan, hogy ritkán kell, azt visszazárható tasakban. A tasakokat viszont nem a polcra szórom, hanem műanyag dobozokba állítom bele. Amiben a tescoban leveszöldséget árulnak, az jött be leginkább, szélességben kb. megfelel, és ha elkoszolódott, nem kell mosogatni, egyszerűen kidobom. Egy dobozba hasonló fűszereket teszek, illetve az egyikben vannak a sós ételekhez való fűszerek, a másikban az édesek (ide teszem a vaníliás cukrot, sütőport, dekorgyöngyöt is), a harmadikban a ritkán használtak, pl. curry. Ez azért is jó, mert amikor főzök, csak előveszem a megfelelő dobozt és máris előttem vannak a fűszerek :)
2013. máj. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én direkt olyan fűszereket veszek, amik dobozban vannak. :D Green cuisine fűszerek váltak be nekem, 350ft egy doboz, MINDEN fűszert árulnak, amit el tudsz képzelni, és egy doboz kb 25-50 gramm, fűszertől függően.. Nekem nagyon megéri.. Ezen kívül ami van még szódabikarbóna és sütőpor, azt meg dobozban veszem, a heritage ill. arm and hammer márkájúakat szoktam.. Előbbi 390ft 100 gramm, a másik 690 ft és azt hiszem 450 gramm.. Könnyebb tárolni és olcsó.
2013. máj. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem két polc van erre.

A felsőn van két doboz, egy nagyobb és egy kisebb. A kisebben tárolom a még bontatlan csomag fűszereket (kis csomagok, nem nagy fél kg-kg-osak), a nagyobban pedig a bontottakat, eredeti tasakban, csipeszelve. Ha kell valami, csak kiveszem a dobozt, és fél perc alatt átlapozgatom őket (van vagy 50 féle, mindenféle pácok, chilli, egyéb fűszerek, keverékek). A két doboz mögött vannak a nagy csomagos, fél és egy kg-os kiszerelésű fűszerek, ezeket az alsó polcon műanyag tárolóban tartom, ha kifogy, feltöltöm.

Az alsó polc ilyenekkel van tele, régi műanyag meg újabb üveg tárolók, ott van a főzéshez használt durva só, erős és sima paprika, borsörló, szerecsendió, babérlevél, ételízesítő, stb. Ezen kívül van egy 12 db-os fűszertartóm, az eredeti már rég kifogyott, de feltöltöm, ami olyan (főleg az őrölt bors és a zöldfűszerek használatosak, a többibe már mást teszek)

Pont ilyen:

[link]


Ez a szekrény mellett áll a pulton, és ha valami kifogyott, kimosom, és utána töltöm újra. Nem porosodik, annál hamarabb elfogy.


Hogy mi a legpraktikusabb, az jó kérdés. Ez sok dologtól függ: mennyiféle fűszert használsz, milyen sűrűn, mekkora és milyen a konyhád, van-e hely a polcokon ennek...

A polcon van egy bizonyos rend: megvan a sónak és a paprikának, meg a borsnak a helye, ezeket sűrűn használom. Ezek vannak mindig elöl. Hátul meg ahogy jön, de fél percnél tovább semmit sem kell keresni. A bontott tasakos fűszerek, pácok, egyebek pedig egy 4-5 cm magas falú dobozban, csak kiveszem, és átlapozgatom őket.

Mindkét megoldás jó, csak ha porosodik, le kell takarítani, a szekrényben pedig egy neked megfelelő rendet tartani, és így nem lesz káosz.

2013. máj. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja és ha már szóba került:

A sütéshez használatos dolgokat egy külön fiókban tartom, két dobozkában: az egyikben a sütőpor, a másikban a vaníliás cukor. Mögöttük meg a pudingok, öntetek, zselatin, habfixáló, aromák, színezékek. Gyakran és sokfélét sütök, főzök, így nagyobb mennyiség van mindenből, legtöbbször eredeti csomagolásban. Spejz a pincében, ott van olyasmi hogy rizs, liszt, cukor, só, olaj, kakaó, gríz, zsemlemorzsa, stb, és ha fogyóban, akkor csak 1-1 zacskó kerül a konyhába, egy külön szekrénybe.

Nekem ez a rendszer tökéletesen működik, kevés szabállyal, de azokat mindig betartom, így sosincs káosz.

2013. máj. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
szerintem befőttes üvegekben a lepraktikusabb, mivel sokféle méretű létezik belőle, olcsó, átlátszó és könnyen légmentesen zárható. Pár ezerért kapsz kézi vákuumcsomagolót, amivel levákuumozhatod az üvegeket, így a fűszerek nem kapnak nedvességet, tehát nem állnak össze, nem csomósodnak, végső soron tovább megőrzik a minőségüket.
2016. dec. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!