Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mi történt az uborkáimmal?

Mi történt az uborkáimmal?

Figyelt kérdés
Életemben először raktam el uborkát savanyúnak, nagymamám receptje alapján. Felfőztem a levét, benne a bors, koriander, mustármag. Az üvegekbe kiadagoltam az uborkát, bele kaprot, kis tárkonyt, meg borsikafüvet, a kihűlt lébe kevertem a feloldott nátrium benzoátot és ezt öntöttem az üvegekbe. Hűvös helyre raktam és kb 3 nap után már fel is forrt! Segítsetek, mit ronthattam el? Fel voltam rá készülve, hogy elsőre nem sikerül, de azért mégis nagyon csalódott vagyok! Mindent alaposan megmostam, az üvegeket még a napra is kiraktam, hogy sterilebbek legyenek!

2013. aug. 3. 16:56
 1/7 A kérdező kommentje:
A lében volt még köménymag is.
2013. aug. 3. 16:59
 2/7 anonim ***** válasza:

Remélem az ecetet nem hagytad ki. amúgy nagyon sokan panaszkodnak, hogy megforr az eltett savanyúság.valószínű a nagy meleg miatt van, itt a "hűvösben"is 30 fok felett.

Régen velem is előfordult ilyen, bár akkor nem voltak 40 fokok. én hagytam békén, és, ha víztisztára leülepedett, akkor semmi baja nem volt télen sem.

ha zavaros maradt, és szénsavasan pezsgett, akkor az sajnos menthetetlen volt.

2013. aug. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Természetesen volt benne ecet, cukor és só is. Itt nincs 30 fok felett, ez egy régi vályogház, kb 25 fok lehet.
2013. aug. 3. 18:23
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Félek már, nem tudok venni szalicilt, és nem tudok nátriummal elrakni, mert nekem elromlik!
2013. aug. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes előtte az üveget is kigőzölni, vagy kifőzni, hogy teljesen steril, csíramentes legyen.
2013. aug. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Állítólag orvossal lehet felíratni szalicilt és a gyógyszertárban kiváltani.
2013. aug. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, ma tanúja voltam hogy a gyógyszertárban előttem vettek szalicilt. 5 dkg-os kiszerelésben.
2013. aug. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!