Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mi a különbség a fekete-fehér...

Mi a különbség a fekete-fehér bors között?

Figyelt kérdés

2013. szept. 25. 16:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A fekete bors délkelet-ázsiai eredetű növény, mely a borsfélék családjába tartozik. A kúszónövény termését az igen erőteljes ízű fekete borsot még a teljes érés előtt egészben szedik le, amikor még sötétbarna színe van. Majd a napon történő szárítás során kissé összeaszalódik, és elnyeri fekete színét. A bors fűszeres csípős ízt ad az ételeknek


Népies neve: piper nigrum A cserje bogyója szolgáltatja az értékes fűszert. A növény érett termését, melyről áztatással és dörzsöléssel eltávolították a külső héjat, nevezzük fehérborsnak (kb. 4 mm átmérőjű, fehéres, világos színű, sima felületű golyócska). Száraz, hűvös helyen, légmentesen lezárva tároljuk. Illó olajat, piperint, pirolint, karicint, zsírolajat, keményítőt, szénhidrátot, enzimeket, gyantát tartalmaz. Egész és őrölt állapotban kerül forgalomba

2013. szept. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Népies neve: piper. A cserje bogyója szolgáltatja az értékes fűszert. A feketebors a növény éretlenül szedett, szárított termése.

Fehérbors esetén áztatással és dörzsöléssel eltávolították a külső héjat(kb. 4 mm átmérőjű, fehéres, világos színű, sima felületű golyócskákat kapunk).


A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.

# 1/4 Időpont 2011-04-13 14:08 Privát üzenet

Hasznos számodra ez a válasz?

Ízbeli különbség is van köztük. A feketebors használata a gyakoribb. Ehhez képest a fehérbors enyhébb ízű, viszont más az aromája! Különlegesebb.


A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.

# 2/4 Időpont 2011-04-13 14:36 Privát üzenet

Hasznos számodra ez a válasz?

A fehér bors nem olyan erős, enyhébb az íze. Fehérhusokhoz jobban ajánlott.


A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.

# 3/4 Időpont 2011-04-13 16:55 Privát üzenet

Hasznos számodra ez a válasz?

Ahogy előttem is írták, gyengébb a fehér bors, mint a fekete, kímélőbb, gyomor és bélbetegek ált. csak fehér borsot vagy borsikafüvet használhatnak (de az más)


A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.

# 4/4 Időpont 2011-04-13 19:48 Privát üzenet

Hasznos számodra ez a válasz?

2013. szept. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát ezek valóban elég "kimerítő " másolások, idézetek.

Most már mindent tudsz :D

2013. szept. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Megjegyzem, életemben nem hallottam magyar ember szájából, hogy pipernek mondta volna a borsot.

Magyar borsnak hallottam már, de, hogy mitől magyar, annak utána kellene néznem:)

Hétköznapian fogalmazva nekem a feketebors erősebb, főleg frissen őrölve, a fehér kevésbé csípős, kellemes ízű fűszer.

2013. szept. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 mustafa33 ***** válasza:
4-es,a magyar bors a csípős, piros úgynevezett kutya nemiszerve (magyarán mondva) paprika.
2013. szept. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
mustafa: érdekes, én macska nemiszervként ismerem :)
2013. szept. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 mustafa33 ***** válasza:
100%
A macskapö.. paprika az a chilihez hasonló, apró gömbölyűbb, a kutyafa... paprika az vékony hegyes hosszabb. Én így ismerem ☺
2013. szept. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Köszi én ezt még nem hallottam, de utána nézek :)
2013. szept. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Minden bors ugyanaz a növény, csak különböző érettségi állapotban leszedve.
2013. szept. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mustafa felétek furcsa macskák vannak:D A mi kandúrjainknak a nemes szerve, ha kidugja, hosszú, hegyes és piros. erről nevezik a kis piros baromi erős hegyespaprikát macsakapÖcs paprikának.a kutyás mondást nem ismerem.

De a fő a dologban, hogy borsra pedig egyáltalán nem használjuk a nemiszervre utaló kifejezést.

Persze széles e haza, még, ha határok is vannak.... :)

2013. szept. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!